2:48 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שר הפנים הצרפתי הורה על סגירת ארבעה מסגדים

שר הפנים הצרפתי הורה על סגירת ארבעה מסגדים

בפעם השנייה בתוך חודש הורה השר ברנרד קזנב על סגירתם של מסגדים שעסקו בהסתה. "אין מקום להפצת תעמולה קיצונית"

שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנב הורה לסגור ארבעה מסגדים באזור פריז בשל "הפצת תעמולה קיצונית", כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

Israeli prime minister Benjamin Netanyahu (L), Mali's President Ibrahim Boubacar Keita (2L),  French president Francois Hollande (2R) and German chancellor Angela Merkel attend a solidarity march, along with other world leaders and more than millions of citizens all over France, in the streets of Paris, France, on January 11, 2015. Paris suffered three days of terror last week, in attacks which saw 17 people killed when gunmen invaded French satirical magazine Charlie Hebdo, continued with the shooting of a policewoman and the siege of a Jewish supermarket. Photo by Haim Zach / GPO *** Local Caption *** ??? ?????? ?????? ?????? ?????? ????? ? ???? ???? ???? ???? ????? ??????? ????? ????? ????
ראשי מדינות בטקס לאחר פיגוע בפריז. צילום: פלאש 90

"תחת מעטה הדת, אותם מקומות אירחו מפגשים שנועדו להפיץ אידאולוגיה קיצונית", נכתב בהודעת המשרד. "במקומות אלה התקיימו פגישות שמטרתן היא לקדם משנה מסוכנת". הודעה זו באה לאחר שורה של של מעשי טרור
שאירעו בצרפת בהם פיגועים בפריז ובניס שגבו את חייהם של מאות קורבנות. בשל אותם פיגועים הוכרז על מצב חירום במדינה אשר מגדיל את הסמכויות של המשטרה לבצע חיפושים ומקל על הנהלים לבצע מעצרים. מצב זה יישאר על כנו עד סוף ינואר 2017.
יש לציין כי בהצהרת משרד נאמר כי מדובר בארבעה מסגדים, אולם לא פורט באלו מסגדים בדיוק, מלבד שהם ממוקמים במערב ובצפון פריז.
יצוין כי בחודש אוגוסט פרסם קזנב הודעה נוספת בה אמר כי השלטונות בצרפת סגרו כ 20 מסגדים ואולמות תפילה שהטיפו לאיסלאם רדיקלי. "אין מקום בצרפת עבור מי שקורא לשנאה באולמות תפילה או במסגדים, ומי שאינם מכבדים עקרונות דמוקרטיים מסוימים, כמו שוויון בין גברים לנשים", נכתב בהודעה של קזנב. "זו הסיבה שאני קיבלתי את ההחלטה להשתמש בסמכותי במצב חירום, ולנקוט בכל האמצעים המשפטיים והמנהליים כדי להבטיח את שלום הציבור".
כזכור, גם ראש הממשלה הצרפתי מנואל ואלס התייחס לאתגר שמציבים המסגדים לארצו ולפני כחודשיים הודיע כי בכוונתו לשקול איסור זמני על מימון זר של מסגדים, וכי על המערב לבצע חשיבה מחדש על יחסיו עם האיסלאם. יצוין כי בצרפת ישנם כ -2,500 מסגדים ואולמות תפילה, וכ -120 מתוכם נחשבים לכאלו המופצים בהם מסרים של איסלאם רדיקלי, המכילה פרשנות סונית קפדנית של הדת.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים