כשנה לאחר שאיבדה את אביה יעקב (40) ואת אחיה נתנאל (18) בפיגוע ירי בצומת סמוע בכביש 60 סמוך לעתניאל, בחרה לבית לחזור לביתה מבית היולדות באמבולנס שנתרם על שם אביה ואחיה הי"ד.

שבים הביתה בידיים מלאות. שרה ונתנאל ליטמן והתינוקת. מתוך הפייסבוק של "קרית ארבע חברון - הדף הרשמי"
שבים הביתה בידיים מלאות. משפחת ליטמן המורחבת. מתוך הפייסבוק של "קרית ארבע חברון – הדף הרשמי"

שרה תחיה, שילדה בת ביום כיפור, שבה לביתה בנסיעה המרגשת עם בעלה אריאל ואמה נעה, מלווה בצוותי הרפואה של קרית ארבע – חברון.

"התינוקת תמשיך את דרכם של הסבא והדוד שאינם איתנו"

, אמה של שרה תחיה והסבתא הטרייה סיפרה בהתרגשות לאחר הלידה: "ראיתי אותה אתמול קצת אחרי הלידה, ברוך השם מרגישה טוב, תינוקת חמודה" ומוסיפה "אנחנו מאוד מאוד שמחים עם הלידה, והיא תביא הרבה מאוד שמחה הביתה".

נעה סיפרה על הכאב המהול יחד עם השמחה הגדולה "כמובן שזה מהול גם בעצב, שבעלי והבן לא איתנו" מספרת, "הם נותנים את האור מלמעלה, אבל ביום יום הם לא איתנו, אבל אני מאינה שהלידה עברה בקלות ובמהירות בזכות זה שהם נתנו הארה מלמעלה".

"התינוקת החדשה, שעוד אין לה שם, תמשיך את דרכם של הסבא והדוד שאינם איתנו אבל היא תמשיך את דרכם" אמרה הסבתא הטרייה. וסיימה בדברי תקווה ונחמה: "אנחנו מתפללים לגאולה שלימה ולתחיית המתים ושנתבשר רק בשורות טובות".

נתנאל ויעקב ליטמן הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה
התינוקת תמשיך את דרכם. נתנאל ויעקב ליטמן הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר גם הוא ברכות למשפחה: "בשם כל עם ישראל, רעייתי שרה ואני מבקשים לאחל מזל טוב לשרה תחיה ליטמן-ביגל ולבעלה אריאל לרגל הולדת בתם הבכורה אמש. שרה תחיה, ששכלה את אביה יעקב ואחיה נתנאל זכרונם לברכה בפיגוע בהר חברון לפני כשנה, ריגשה את כולנו בחתונתה עם אריאל, אליה הגיעו אלפי ישראלים מכל קצוות הארץ"

כתב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו "אתמול היא ריגשה את כולנו פעם נוספת. מול מי שמבקש לעקור אותנו מכאן – אנו מעמיקים שורש".

שלומית קורן דודתה של היולדת אמרה: "אנחנו בטוחים שיעקב ונתנאל התפללו חזק בשביל שרה תחיה, והיתה קלה בזכותם. אנחנו מקווים ומאמינים פותחים עכשיו פרק חדש של שמחות וישועות".

חגגו את החתונה עם עם ישראל

דוד ונתנאל ליטמן הי"ד היו בדרכם עם שאר בני המשפחה לחגיגת שבת הכלה של שרה-תחיה, שאמורה הייתה להתחתן במהלך השבוע לאחר מכן. המחבל עמד עם רכב בצד הדרך, וביצע את הירי כשהוא מחוץ למכוניתו. המקום שבו אירע הפיגוע הוא עיקול שבו הרכב כנראה האט מעט. לאחר מכן נכנס המחבל למכוניתו – ונמלט.

על אף האבל הגדול, השניים בחרו להתחתן כשבועיים לאחר הלוויה והזמינו את המוני ישראל לחגוג איתם את בניין הבית החדש. לחופה, שנערכה בבנייני האומה שבירושלים, הגיעו אלפים מכל רחבי הארץ. בחתונה השתתפו אישי ציבור רבים, ביניהם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. הזמר החסידי אברהם פריד בני הזוג והגיע לבנייני האומה על מנת לשיר בחתונתם ולהרקיד את אלפי המשתתפים.

אריאל ושרה ביום חתונתם. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
חגגו עם המוני ישראל. אריאל ושרה ביום חתונתם. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרה נתניהו אמרה בחתונה, "מזל טוב לשרה תחיה ואריאל ולאמא נעה. אתם אגרתם כוחות לעמוד ביום הזה של כל כך גדול ובכאב כל כך גדול על האובדן של האבא והאח. אני אתכם מחבקת בשמי, בשם ראש הממשלה ובשם כל עם ישראל, אתכם ואת האחים הצעירים יותר ומברכת אתכם שתבנו בית לתפארת בעם ישראל".

ואריאל ביגל ביקשו להודות לציבור הרחב שהגיע לשמח אותם ביום שמחתם. ״עד לפני שבועיים אף אחד לא הכיר והתעניין בי ובאריאל ואז ברגע אחד ביום שישי בשיא ההכנות אבא ואחי נרצחו ע"י מחבל אכזר", אמרה שרה תחיה.

"אין רגע שאני לא מתגעגעת לחיוך של נתנאל, לענווה והצניעות של אבא וזה ילווה אותי תמיד. אבל דווקא מתוך הכאב בחודש הגבורה לפני חנוכה נפיץ ביחד עם כל עם ישראל אור עצום של שמחה, נתינה ואהבה שעם ישראל הרעיפו עלינו", הוסיפה אז.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.