ראשי הבית היהודי מתייצבים לצד שדרנית גל"צ . בראיון לתחנה הצבאית שתוכנן להתקיים על בקשה שקד לדבר דווקא על השעייתה של המגישה הוותיקה.

איילת שקד ועירית לינור. צילום: פלאש 90
ועירית לינור. צילום: פלאש 90

 

"העלתם אותי לראיון וחשוב לי להביע מחאה על ההשעייה של עירית לינור", אמרה. "במסגרת אפשר להכיל גם ביקורת כזאת ואני לא חושבת שזו פעם ראשונה שזה נעשה בתחנה. פעמים רבות אני מושמצת. קוראים לי פשיסטית ואוטיסטית אצלכם בתחנה ואני לא עושה מזה סיפור. תחנת צריכה לתת במה. להבנתי, השדרנית רצתה להתנצל וזה לגמרי מתבקש".

בהמשך נאמה שקד במלון "הרודס" בת"א, במסגרת פורום בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה והתייחסה לחוק ההמלצות שאושר הלילה סופית: "אני חושבת שהחוק הגיוני וגם במערכת החוק חושבים כך, גם אם העיתוי קצת בעייתי". באשר לעתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" נגד החוק אמרה שקד כי הכנסת עשתה דיון מעמיק ויסודי על חוק ההמלצות, והגשת הבג"ץ היא "השפלה לאופוזיציה".

"למה היא עשתה את כל זה אם הוא רץ לבג"צ? ושנית, אין בעיה חוקתית בעניין, ולכן אין פה בכלל בסיס לעתירה. עצם זה שחברי כנסת התרגלו לשיטה שהם מפסידים בפרלמנט ואח"כ רצים לבג"צ משפיל את הכנסת, ובעיני כמחוקק זה דבר בלתי נסבל".

באשר למינוי השופטים הצפוי טענה שקד כי יש לתת יותר כח לפוליטיקאים בוועדה. "במדינה שבה בית המשפט כ"כ מעורב בכל דבר", אמרה שקד," צריך שבבית המשפט העליון לפוליטיקאים יהיה כוח גדול יותר, כי הם מתעסקים בנושאים פוליטיים. לפוליטיקאים צריכה להיות יותר מעורבות בתהליך של בית המשפט העליון".

בנט: "היא אינה מצטרפת לעדת ה״פוליטיקלי קורקט״, וטוב שכך"

גם יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, התייצב לצידה של לינור והודיע כי לא יתראיין בגל"צ עד שהיא לא תוחזר לתחנה. "עירית לינור היא אישה אמיצה ועיתונאית מרתקת, שאינה חוששת ללכת נגד הרוח.
היא אינה מצטרפת לעדת ה״פוליטיקלי קורקט״, וטוב שכך", כתב בפוסט שפרסם בפייסבוק.

"בשל התבטאות בוטה שלה היא הושעתה (!) למשך שבוע מגל"צ. לעומתה, שדרן גל"צ רינו צרור כינה את ראש הממשלה ״ארדואן של ארץ הקודש״ ודיבר על ״חשיבה עבריינית״ בכנסת ״מבית המדרש של המאפיוזו״ ואמר דברים שלא אחזור עליהם כאן על גברת נתניהו. ו…כלום. לא נזיפה, לא הערה ובטח לא השעייה.

"אמירתה של לינור הייתה בוטה מדי, והיא היתה נכונה בוודאי להתנצל, אך העדיפו להשעות אותה. זוהי פגיעה סלקטיבית ובלתי הוגנת בחופש הביטוי".

השר קרא למפקד גל"צ "לחזור בו מהשעייה בלתי הוגנת זו" וחזר על האולטימטום: "עד לחזרתה של עירית לינור לשידורים, איאלץ גם אני שלא להתראיין בגל"צ".

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"היא התכוונה להתנצל אבל העדיפו להשעותה". שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא