שבה ותקפה את ח”כ על פנייתו לבג”ץ על מנת לפסול את חוק ההמלצות, כשהפעם היא מסתייעת בשר המשפטים לשעבר ואיש השמאל .

שקד זועמת, לפיד אדיש. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
שקד ולפיד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

“יאיר לפיד. קרא את חיים רמון וקבל שעור בדמוקרטיה”, כתבה שקד וצירפה ציטוט מראיון שנתן רמון לעיתון מקור ראשון בסוף השבוע. בראיון תקף רמון את חבריו למחנה שהפכו את שופטי בג”ץ “למועצת חכמים”, כלשונו. רמון אף תקף את עתירות חברי הכנסת הדורשים לפסול חוקים שעברו בפרלמנט.

“יאיר לפיד הוא שערורייה”, אמר רמון. “לאיש הזה אין שום הבנה בעקרונות היסוד של השלטון החוקתי. מה אתה הולך לבג”ץ? מה זה בג”ץ? ערכאת ערעור על הכרעת העם בכנסת? ועל מה אתה הולך, על חוק אזוטרי שלא מוצא חן בעיניך? שאלו פעם את עופר שלח מהם ההישגים של יש עתיד בכנסת, הוא ענה שהם ביטלו שני חוקים בבג”ץ. זו בושה. ההישג שלי באופוזיציה היה הפלת שלטון הימין”.

חיים רמון. צילום: יואב ארי דודקביץ', פלאש 90
חיים רמון. צילום: יואב ארי דודקביץ’, פלאש 90

 

לפיד לא נשאר חייב ובתגובה לציוץ של שקד תקף: “איילת, אחרי שתמכת בחוק ההמלצות, וחוק הג׳ובים ולא אמרת מילה על . את לא בדיוק כשירה להעביר שיעורים בדמוקרטיה. אם החלטת להיות המוציאה לפועל של השחיתות לפחות תחסכי מאתנו את הצדקנות”.

שקד השיבה בעקיצה משלה: “יפה שראש מפלגת “היושר” שנאלם דום לאור חשיפת “עובדה” על מוצא הזדמנות לדבר על . גם לא שמעתי אותך מתבטא על התרגיל המסריח של חברך עפר שלח בזמן הלווית רזיאל שבח. אבל בוא, הנה ההזדמנות שלך לגנות את התנהגות חבריך למפלגה. על חוק הפריימריז. לפחות יש מפלגות שאינן דיקטטוריות”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.