19:29 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שקד: "לא ראוי לעשות האזנת סתר למח"ט בצה"ל"

שקד: "לא ראוי לעשות האזנת סתר למח"ט בצה"ל"

שרת המשפטים איילת שקד מצטרפת לביקורת של המערכת הפוליטית על ערוץ 10 והעיתונאי רביב דרוקר שניסו לטפול עלילות שווא על תא"ל עופר וינטר

"לא ראוי לעשות האזנת סתר למח"ט בתפקיד. אם יש תלונה על משהו – יש רשויות במדינה", כך אמרה הבוקר (ב') בגל"צ שרת המשפטים איילת שקד על הניסיון להפיל את תא"ל וינטר.

"לא ראוי". שרת המשפטים איילת שקד. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
"לא ראוי לעשות האזנת סתר למח"ט בתפקיד". שרת המשפטים איילת שקד. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

כזכור, אמש נחשפה בתכניתו של אראל סג"ל בגל"צ תקרית חמורה שבה, לפי הנטען, עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר שלח תחקירן מצויד במכשירי הקלטה לפגישה עם תא"ל עופר וינטר – אז מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה – במטרה לקשור את הקצין לתקרית שבה לכאורה נורה ילד פלסטיני תמים במהלך לחימה. אלא שהתקרית מעולם לא התרחשה, התחקירן נחשף והודה כי פעל בשליחות רביב דרוקר, מתוך מטרה לפגוע בתא"ל וינטר.

המערכת הפוליטית נגד ערוץ 10

בפוסט חריף שפרסם אתמול בנושא, תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את התנהלות ערוץ 10: "אזרחי ישראל הבינו כבר מזמן שערוץ 10 חבר לתאגיד ההכפשות של נוני מוזס, רביב דרוקר ושות'. מדי ערב משדר ערוץ 10 שידורי תעמולה שקרית נגדי ונגד בני משפחתי במטרה להפיל ראש ממשלה מכהן של הליכוד. אבל כנראה שערוץ 10 ורביב דרוקר לא מסתפקים בכך. העיתונאי אראל סג"ל פירסם היום שהם גם ניסו לרקום עלילה שקרית נגד תא"ל עופר וינטר, כדי לסכל את מינויו כמח"ט גבעתי. אם זה יוכח כנכון, זה פשוט מזעזע".

רביב דרוקר ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
רביב דרוקר ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

לדברי נתניהו, "מעניין לראות אם יקיר הקרן החדשה רביב דרוקר, שמפיץ מדי יום בלונים מלאי אוויר חם עליי ועל משפחתי ודורש עליהם חקירה, ידרוש גם חקירה על ההאשמה החמורה שהעלה נגדו אראל סג"ל. ובאשר לערוץ 10 – מדובר בערוץ בעל עמדות שמאל רדיקליות לכל דבר ועניין, לכן לא פלא שהרייטינג שלו כל כך נמוך. משעשע בכל פעם לשמוע את אנשי הערוץ מדברים על נושאים חברתיים, בשעה שהבעלים שלהם נהנו מהטבות של מאות מיליוני שקלים על חשבון אזרחי ישראל"

"יש גבולות שלא חוצים", כתב על החשיפה שר החינוך נפתלי בנט. "עופר וינטר, תת אלוף בצה"ל, ראש מטה פיקוד המרכז, גיבור ישראל. בעבר היה מפקד חטיבת גבעתי, מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, מפקד חטיבה 646, מפקד יחידת דובדבן ומפקד גדס"ר גבעתי", ציין השר.

שר החינוך סנט בדרוקר והוסיף: "יש לנו מספיק אויבים מבחוץ. אסור לנו להפיל את עצמנו מבפנים". לדבריו, "הסיפור הזה מסוכן ופוגע בצבא ובביטחון ישראל. אוי לנו אם קציני צה״ל יהיו טרודים מהקלטות וניסיונות הדחה של התקשורת במקום להיות מרוכזים בביטחון ישראל".

הוא סיכם והגדיר את "התחקיר" של דרוקר: "זו בושה גדולה, ואני מצפה מערוץ 10 לנקוט עוד היום בצעדים הראויים למקרה מבזה שכזה״.

בצלאל סמוטריץ, חבר מפלגתו של בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו': "אם זה נכון אסור לעבור על זה לסדר היום. סיכול ממוקד לקצין בכיר בשל סיבות פוליטיות הוא לא עיתונות ועל כל מי שהעיתונות חשובה לו להתנער מזה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"