1:11 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ש"ס נגד הרפורמים: תקדם חוק שיאסור עליהם להתפלל בכותל

ש"ס נגד הרפורמים: תקדם חוק שיאסור עליהם להתפלל בכותל

המפלגה הודיעה שתקדם את "חוק הכותל המערבי" שמטרתו למנוע "מעשים אסורים" ברחבה. החוק ימנע אפשרות לקיים טקסים רפורמיים ותפילות של נשות הכותל ברחבה

מפלגת ש"ס הודיעה כי תקדם את "חוק הכותל המערבי", שקובע כי "מנהג המקום יהא על פי דין תורה כמשמעותו לפי חוק שיפוטי בתי הדין הרבניים", כך פורסם הבוקר ב"הארץ".

סוף לפעילותם? נשות הכותל
סוף לפעילותן? נשות הכותל

על פי הנכתב, מטרת החוק למנוע שורה של "מעשים אסורים בתחומו של הכותל המערבי", ונועד למעשה לפגוע באפשרות לקיים טקסים רפורמיים, תפילות מעורבות ותפילות של נשות הכותל ברחבה. עם זאת, שמות חברי הכנסת שמתכוונים לחתום על הצעת החוק לא צורפו להודעת ש"ס.

טיוטת הצעת החוק קובעת בין היתר איסור על "עריכת טקס, לרבות טקס דתי, שלא על פי מנהג המקום, הפוגע ברגשות ציבור המתפללים כלפי המקום". מטרת הסעיף למנוע טקסים רפורמיים, למשל כטקסי נשות הכותל.

הצעת החוק אוסרת גם על מעשה העלול להפריע את המתפללים בתפילתם, תפילה מעורבת של גברים נשים, ואוסרת על טקס הכולל הוצאת ספר תורה וקריאה בו, תקיעת שופרות, לבישת טליתות או תפילין בעזרת הנשים. הצעת החוק עשויה לקבוע עונש בן שישה חודשי מאסר או קנס של עשרת אלפים שקלים על הפרת החוק.

נשות הכותל מסרו בתגובה להודעת ש"ס: "מי שחושב שדין התורה יתחיל ויסתיים בכותל המערבי טועה טעות מרה, ומי שחושב שמדובר בעוד ניסיון לפגוע בנשות הכותל יגלה שהיעד הוא ניהול המדינה לפי תפיסות עולם מיושנות".

בתנועה הרפורמית מסרו: "טיוטת הצעת החוק הינה המשך מסע ההסתה והשיסוי של פוליטיקאים חרדים נגד היהדות הרפורמית".

כזכור, בתחילת החודש פרצו עימותים בין חרדים לבין פעילות של תנועת נשות הכותל ולרבנים ופעילים בתנועות הרפורמית והקונסרבטיבית בארץ ובארה"ב, במהלך מצעד ספרי תורה שערכו בעיר העתיקה. זאת, לאחר שלראשונה בתולדות הכותל המערבי הוכנסו עשרות ספרי תורה לרחבת הכותל העליונה בידי רבני ורבות התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים