1:03 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > שנתיים מאסר לנוחי דנקנר

שנתיים מאסר לנוחי דנקנר

שנתיים מאסר נגזרו על איש העסקים שהורשע בהרצת מניות. השופט חאלד כבוב: "מידת הפגיעה בערכים שפורטו היא חמורה ומשמעותית, אין מדובר במעידה חד-פעמית"

לאחר שביולי השנה הורשע בהרצת מניות, גזר הבוקר הבוקר  שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, חאלד כבוב, על נוחי דנקנר  שנתיים מאסר בפועל, 12 חודשים על תנאי וקנס 800 אלף שקל.

דנקנר. צילום: פלאש 90
שנתיים בפנים. דנקנר. צילום: פלאש 90

הפסק הדין שלאורו צפוי השופט כבוב לגזור את דינו של דנקנר הוא גזר הדין שנתן לאחרונה בית המשפט במשפט הרצת המניות של החברה הבורסאית מנופים פיננסים. בית המשפט העליון שלח את איש העסקים ג'קי בן-זקן ל-26 חודשי מאסר, בגין הרשעתו בהרצת מניות מנופים שבה שלט. זאת, לאחר ששופט המחוזי בתל-אביב, דוד רוזן, רצה להטיל על בן-זקן עונש חמור אף יותר, של 3 שנות מאסר.

השיקולים לחומרה בעניינו של דנקנר הם שהוא הורשע בכך שהונה את ציבור המשקיעים בשוק ההון בעת שהיה עדיין אחד האנשים החזקים במשק. לכן חומרת מעשיו כפולה: הוא ניצל כמעט בציניות את כוחו הרב ואת שמו הטוב כדי לגרום לאנשים שונים, בהם בכירים בבנק הבינלאומי, להשתתף, שלא בכוונה או בידיעה, בתרמית. בנוסף, המחוקק העלה את רף הענישה על עבירות של תרמית בניירות ערך ל-5 שנות מאסר, ואף הורה לפרקליטות ולבתי המשפט ליישם בשטח את ההחמרה.

אם יש בכל זאת משהו שדנקנר ושטרום תולים בו יהבם לקראת גזר הדין מחר, אלה הן האמירות של השופט כבוב כי הם לא פעלו למען בצע-כסף. "אי-אפשר לקרוא לעבירות שבוצעו כאן, שהן לשם בצע-כסף. הם לא רצו לחלוב את החברה", אמר כבוב.

מנגד, בשלב הטיעונים לעונש ביקשה פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) מהשופט כבוב להטיל על דנקנר עונש של בין 3-5 שנות מאסר בפועל. על הנאשם השני, שטרום, מבקשת התביעה להטיל עונש של בין שנתיים וחצי ל-4.5 שנות מאסר.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_7

נחשפו נתוני ההחלמה ממחלת הסרטן בישראל

האגודה למלחמה בסרטן פרסמה הבוקר נתונים מעודדים לפיהם ישנה עלייה משמעותית במספר המחלימים מהמחלה. מנכ"לית האגודה מירי זיו: "ישראל יחסית במצב טוב"