בבית העלמין הצבאי בכפר סבא נערך הבוקר טקס האזכרה של קצין צה״ל סגן שנפל מבצע ומוחזק בידי חמאס בעזה.

לאה ושמחה גולדין, הוריו של חלל צוק איתן הדר גולדין בטקס האזכרה השנתי לחללי צוק איתן. צילוםף הדס פרוש, פלאש 90
לאה ושמחה , הוריו של חלל צוק איתן הדר בטקס האזכרה השנתי לחללי צוק איתן. צילום הדס פרוש, פלאש 90

אביו של הדר, פרופ׳ , תקף בדבריו בצורה חריפה את שר הביטחון אביגדור . ״ אינו פועל לייצר תיקון", אמר. "הוא האיש שהבטיח לפני שנכנס לתפקיד שר הביטחון שהוא יחזיר את הדר ואת אורון ויכניע את חמאס תוך 48 שעות. יומיים לאחר יום הזיכרון האחרון לחללי צה״ל אמר לנו למשפחת גולדין, לנו למשפחת שאול, לכל ההורים של החיילות והחיילים שברגעים אלה מסכנים את חייהם, שהדר ואורון יחכו כפי שאלי כהן מחכה לשובו לישראל, כפי שנופלי הצוללת דקר חיכו".

לדבריו, "זה קרה יומיים אחרי יום הזיכרון, יום אחרי יום העצמאות כשהוא מתראיין בתחנת הרדיו הצבאית. ליברמן שולח אותנו ל-50 שנה של סיוט! שר הביטחון צריך לדעת שכשהוא פועל, הן נגד הפעלת לחץ על חמאס והן נגד הסכם, הוא פועל בעצם בניגוד לערכים שהם מהותו של צבא העם".

עוד הוסיף גולדין כי ״חטיבת לא הצליחה להביא את סגן הדר גולדין בחזרה משדה הקרב. החטיבה נלחמה במשך יום וחצי כדי לעמוד בברית שבין המפקדים למשפחות החיילים. יום וחצי ואז עצרו אותה. נציגי ממשלת ישראל יצאו לקהיר בסוף המלחמה, הגיעו להסכם עם חמאס והפקירו את הדר ואורון בידי האויב. את זה צריך לתקן, וביחד איתכם נתקן. מאז הנהגת ישראל ובראשה ראש הממשלה ושר הביטחון, השניים שמוציאים ויוציאו חיילים משדה הקרב, מפקירים את הדר ואורון שוב ושוב״.

מכתבו יוקרא בטקס באושוויץ - בירקנאו. הדר גולדין הי"ד
הדר גולדין הי"ד

גולדין ציין כי כעת עומדת בפנינו כעת הזדמנות לחנך את האויב. "עומדת בפנינו הזדמנות בלתי חוזרת לסיים מערכה צבאית בהסכם הטוב ביותר למדינת ישראל מאז מלחמת יום כיפור", אמר. "ניצבת בפנינו הזדמנות לעשות תיקון, להפוך את המשוואה ולהביא את חיילי צה״ל חזרה הביתה בעוז״.

בטקס השתתפו מאות אנשים בהם השר לביטחון פנים , שר הביטחון לשעבר ח״כ עמיר פרץ, וחברי הכנסת מוטי יוגב, יואב קיש, אורן חזן ורויטל סויד.
בנוסף הגיעו גם חבר הכנסת לשעבר שכיב שנאן ששכל את בנו בפיגוע בהר הבית לפני שבועיים, מתאם הפעולות בשטחים אלוף יואב פולי מרדכי, מפקד פיקוד דרום אלוף אייל זמיר, תא״ל , ומח״ט גבעתי אל״מ דדו בר כליפא.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.