8:27 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שלוש נרצחות הפיגוע הובאו למנוחות

שלוש נרצחות הפיגוע הובאו למנוחות

שלוש מנרצחות הפיגוע בארמון הנציב: סגן-משנה שירה צור הי"ד, סגן יעל יקותיאל הי"ד וסגן שיר חג'אג' הי"ד הובאו בצהריים (ב') למנוחות

שלוש מנרצחות הפיגוע אמש (א') בארמון הנציב: סגן-משנה שירה צור הי"ד, סגן יעל יקותיאל הי"ד וסגן שיר חג'אג' הי"ד הובאו בצהריים (ב') למנוחות. בשעות הבוקר התקיימה הלוויתו של סגן משנה ארז אורבך הי"ד שנרצח אף הוא באותו הפיגוע.

מימין לשמאל: סגן שיר חג'אג' (22) הי"ד, סגן משנה יעל יקותיאל (20) הי"ד, וסגן משנה שירה צור (20) הי"ד
מימין לשמאל: סגן שיר חג'אג' (22) הי"ד, סגן  יעל יקותיאל (20) הי"ד, וסגן משנה שירה צור (20) הי"ד

סגן – משנה שירה צור הי"ד

הלווייתה של סגן-משנה שירה צור הי"ד התקיימה בבית העלמין הצבאי בחיפה. לבקשת המשפחה, לא נכחו כלי תקשורת במסע הלוויה. שירה, תושבת חיפה בת 20 במותה, הייתה צוערת בבה"ד 1. את שירותה החלה בקורס טיס.

"היא הייתה ילדה חכמה, חריפה, חדה, אף אחד לא היה יכול להתווכח איתה", סיפרה דודתה מיכל.

לדברי הדוד יואב צור, "מגיל קטן היא כל הזמן חיפשה איך לשנות את הסביבה שלה, איך להפוך את המקום שלה ליותר טוב. כל דבר שהיא עשתה היא השתדלה להשיג את הכי טוב והיא הצליחה גם. תמיד עמדה בכל מטרה שהציבה לעצמה. אנחנו רוצים שכולם יחשבו רגע איך גם הם יכולים לעשות קצת את העולם סביבם יותר טוב".

הודעת הנהלת בית הספר הריאלי בחיפה בו למדה צור: "כולנו המומים וכואבים את הירצחה של סג"מ שירה צור, בוגרת בית הספר, תלמידה למופת ומובילה חברתית. שירה ייצגה בחייה הקצרים את כל הטוב שלו אנו מחנכים. הובילה והשפיעה על סביבתה, מנהיגה חברתית בבית הספר ובתנועת הצופים. אנו מבטיחים לשירה ולמשפחתה שננצור את זכרה ושעוד בוגרים רבים ילכו בדרכה – דרך ההובלה, ההשפעה, המצוינות, ולפני הכול – דרך ארץ, דרך האדם".

סגן יעל יקותיאל הי"ד

הלוויתה של סגן יעל יקותיאל הי"ד נערכה בחלקה הצבאית בבית העלמין קרית שאול בתל אביב. מאות ליווי את הקצינה בת ה-20 מגבעתיים בדרכה האחרונה. היא הותירה אחריה הורים – יעקב ושלי, אח ואחות.

הלוויתה של סגן יעל יקותיאל הי"ד בבית העלמין הצבאי קריית שאול. צילום: קובי ריכטר/TPS
הלוויתה של סגן יעל יקותיאל הי"ד בבית העלמין הצבאי קריית שאול.
צילום: קובי ריכטר/TPS

אביה ספד לה: "אין התחלה, אמצע ואין סוף. אין לנו מספיק ממך. היית אהובה כל כך. החיוך המקסים, שמחת החיים, אהבת הזולת, היה כיף איתך. היית מדברת מהר והיה קשה לעקוב. היית מצחיקה, חרשנית, טובת לב. אחרי שכועסת – סולחת. חושבת הרבה. הספקנו ביחד רק טיפה, אין לנו מספיק ממך. היית מורה חיילת אוהבת ילדים ורצית לצמוח ולעשות משהו משמעותי עם חינוך. כל החודשים האחרונים היו מתגמלים. כולנו הינו ציניים, אבל הבנו וקיבלנו. לקחת אותנו לסיורי הכנה בירושלים במוזיאון ישראל להתכונן לסיורים שתעשי עם הצוערים. לא ידענו שיש לנו ילדה כזאת, אנחנו לא מבינים כלום".

אחותה הגדולה של שלי נגה ספדה לה: "עם החיוך שלך רק רצית להפיץ את הטוב שלך. אחותי הקטנה, השנה הפכת להשראה גדולה עבורי. זה תמיד היה בך. היית שליחת אהבה ובוגרת תמיד יותר מגילך. מצאת את מטרתך ומצאת מה לעשות איתך – להיות בחיל חינוך. רצית שהעולם ירוויח ממך ויהיה טוב יותר".

דודתה, מלכה דרורי, סיפרה עליה: "היא אהבה את החיים, אהבה את כולם וכולם אהבו אותה. הייתה בתנועת נוער. בבית המשפחה אנשים עדיין לא מעכלים", סיפרה הדודה מלכה דרורי.

קברה של סגן יעל יקותיאל הי"ד בבית העלמין הצבאי קריית שאול. צילום: קובי ריכטר/TPS
קברה של סגן יעל יקותיאל הי"ד בבית העלמין הצבאי קריית שאול.
צילום: קובי ריכטר/TPS

סגן שיר חג'אג' הי"ד

הלווייתה של סגן שיר חג'אג' ממעלה אדומים נערכה בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. מאות ליוו את החיילת בת ה-22 בדרכה האחרונים ובהם: רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, חברי הכנסת מוטי יוגב, עמר בר לב, אורן חזן ואראל מרגלית, ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל וראש עיריית ירושלים ניר ברקת. שיר הותירה אחריה הורים – הרצל ומירב וארבע אחיות צעירות.

הלוויתה של שיר חגאג בהר הרצל. צילום: הלל מאיר/TPS
הלוויתה של סגן שיר חג'אג' בהר הרצל. צילום: הלל מאיר/TPS

"איזו יפה אלוהים נתן לנו, כמה הייתי מתגאה בך. שירי שלי. למה זה מגיע לנו? למה? מה נעשה עכשיו בלעדייך? מה נעשה?", ספדה לה האם מירב.

אחותה הגדולה בר ספדה לה: "שיר אחותי. איזה הפסד. כמה אני מצטערת. איפה את? אני מצטערת שלא קיבלת את החיים שלך. איזו משפחה טובה עשינו. איזו ילדות טובה. מעכשיו כל היופי שלך יהיה גלום בעצב של המנגינה שלך".

סא"ל אסף וייס, מפקדה של שיר סיפר: "פעם קיבלתי טלפון מנערה נחמדה שאמרה שבגלל נסיעה לחו"ל פספסה את המיונים ליחידה. הסברתי שרשימת העתודאים לענף נסגרה. בנועם ובדבקות, יום אחרי יום, שכנעה אותי שיר לארגן לה ריאיון. מיותר לציין שדרגנו אותה ראשונה בקרב העתודאים שקיבלנו ליחידה".

"עד מתי, ה'? עד מתי האויבים והרשעים האלה יעלוזו? עד מתי נראה צער כזה? עד מתי נראה הורים שבוכים במר לבם באסונות כאלה שנעשים על ידי רשעים שאין להם תקנה, שאין להם גבול רשע. אין גבול לשחיתות ותועבה. עד מתי ה'?", שאל הרב עמר.

הרב הראשי הספרדי בלוויתה של שיר חגאג הי"ד בהר הרצל. צילום: הלל מאיר/TPS
הרב שלמה עמאר בלוויתה של סגן שיר חג'אג' הי"ד בהר הרצל. צילום: הלל מאיר/TPS

"אין ראויה ממך להיות קצינה בצה"ל. בצער רב אנחנו מצדיעים לך היום. משפחת חג'אג' היקרה, שיר נפלה בעת מימוש משימתה. בשם בית ספר לקצינים, אני מתחייבת שהמשימה שבה עסקה בתכם תמשיך", הבטיחה טל פרחי, מפקדת הפלוגה של שיר בבה"ד 1.

"מבט אחד בעינייך הספיק כדי לראות את כל הטוב שבך. כל המילים שבעולם לא יוכלו לתאר את האושר שנפשך הקרינה. נראה כאילו בלי מאמץ כבשת הרים. כל כך היינו רוצים לראות אילו הרים היית כובשת בעתיד", אמרה בהלוויה הילה בת דודתה.

אמש הגיב הרצל, אביה של שיר, לדבריו של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ואמר: "אלו כן הילדים שלנו. אנחנו שולחים אותם לצבא, אנחנו יודעים שאולי לא יחזרו. להגיד לך שהאמנתי שזה יקרה לי? בחיים לא".

הלוויתה של שיר חגאג' הי"ד בהר הרצל. צילום: הלל מאיר/TPS
הלוויתה של סגן שיר חג'אג' הי"ד בהר הרצל. צילום: הלל מאיר/TPS

רה"מ בנימין נתניהו שלח תנחומים למשפחות ארבעת הנרצחים. "בשעה הזאת מובאים למנוחות הרוגי הפיגוע הרצחני בירושלים ואני מבקש לשלוח, בשם עם ישראל כולו, מעומק ליבנו, את תנחומינו למשפחות הנרצחים. עם ישראל כולו כואב את כאבכם ועם ישראל כולו מחבק אתכם. אני מבקש גם לאחל בשמכם החלמה מלאה ושלמה ומהירה לכל הפצועים. פגשתי את רובם היום, שוחחתי איתם וגם עם בני משפחותיהם".

"הדבר שריגש אותי יותר מכל זה מה ששמעתי משתי חיילות וחייל, ששוכבים שם פצועים במיטה ב"הדסה" ואומרים לי: 'ראש הממשלה יש לנו רק בקשה אחת, אנחנו רוצים לחזור לקורס, רוצים לחזור להדריך, רוצים לחזור להמשיך את משימתנו כחיילים בצה"ל. אני רוצה להגיד לכם, בתמצית, זה סוד כוחה של מדינת ישראל. הרוח הזאת, איתה ניצחנו עד היום ועם הרוח הזאת נמשיך לנצח", הוסיף רה"מ.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?