11:38 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שינוי מעמדם של הדר גולדין ואורון שאול

שינוי מעמדם של הדר גולדין ואורון שאול

הדר גולדין יוכר מעתה כ"חלל במעמד שבוי ונעדר" וסמ"ר אורון שאול כ"חלל שמקום קבורתו לא נודע כשבוי ונעדר"

צה"ל הודיע כי ישונה מעמדם של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, שנהרגו במבצע צוק איתן מחללים לשבויים ונעדרים. כעת יוכר גולדין כ"חלל במעמד של שבוי ונעדר" לאחר שנערכה לו הלוויה ושאול כ"חלל שמקום קבורתו אינו ידוע במעמד של שבוי ונעדר" משום שלו לא נערכה הלוויה.

ההחלטה התקבלה בעקבות פניית משפחת גולדין לצבא לאחר שהם חשו שההכרה בהדר כחלל צה"ל מסמלת שהסיפור הסתיים על אף שגופתו טרם הושבה. המשמעות של המעמד החדש בדמות "שבוי ונעדר" נובעת מהרצון להעביר מסר שעל המדינה לעשות הכול כדי להשיב את גופות הבנים.

גולדין ושאול
גולדין ושאול

במשפחת גולדין ביקשו לומר היום: "בעצם ההכרזה מצהירה מדינת ישראל כי המשימה להחזיר את הדר עדיין לא הושלמה וכי היא מחויבת באופן מלא להשבתו של הדר לקבר ישראל. אנו מצפים לצעדים מעשיים מצד מדינת ישראל, צה"ל ומערכת הביטחון להשבתם של הדר ואורון במהרה".

בני משפחת שאול אמרו כי לא שמעו על השינוי וההחלטה עד עכשיו. "האמת היא שעוד לא קיבלנו שום מידע שקשור לעניין", אמרה אמו של אורון, זהבה שאול

לפני כשבועיים פורסם כי באגף כוח האדם בצה"ל עמלו על קביעת ההגדרה במקרה של גולדין ושאול. גולדין הובא למנוחות ולמשפחתו יש קבר להתאבל עליו, אך מעמדו נקבע בינתיים כחלל רגיל אף שחמאס עדיין מחזיק בחלקים מגופתו וישראל פועלת להשיבם.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד