דף הבית > מורשת > שיא כל הזמנים: 35 אלף איש התארחו השבת בחברון

שיא כל הזמנים: 35 אלף איש התארחו השבת בחברון

על רקע העובדה שלאחרונה קיבל היישוב היהודי בחברון מעמד של רשות מקומית, רבבות אורחים ובהם שרים ורבני ערים הגיעו לשבת "חיי שרה" המסורתית במערת המכפלה

שבת חיי שרה בחברון: למעלה מ-30,000 אורחים שהו בקרית ארבע וחברון במהלך השבת וזכו לחוויה מיוחדת. מדובר בשיא של כל הזמנים.

מערת המכפלה בצאת שבת. צילום: דוברות חברון
מערת המכפלה בצאת שבת. צילום: דוברות חברון

מערת המכפלה הייתה פתוחה כולה ליהודים, משפחות היישוב פתחו את בתיהן לרבבות האורחים. אלפי אוהלים ומאות קרונועים הוצבו בכל רחובות וגני העיר. כ-4000 איש סעדו באהלי אירוח ענקים ומפוארים שהוקמו ע"י חב"ד חברון.

בין האורחים- השרים אלקין, אריאל, גמליאל, סגן השר בן דהן, ח"כ יוגב, הרבנים הראשיים לירושלים, צפת ובאר שבע, רבני קהילות מהארץ ומחו"ל, ועוד.

מאות אורחים הגיעו במיוחד מחו"ל ושמעו מגוון של הרצאות, הופעות, ניגוני זמרים וחזנים כגון דב הלר, דודו פישר, חזקי סופר ועוד.

האירוע היה בשיתוף פעולה מלא עם צה"ל והמשטרה. היישוב היהודי בחברון שקיבל לאחרונה מעמד של רשות מקומית פתח כעת במבצע "מכפלה" כדי להתרים מיליון ש"ח (שיזכו למימון משלים ויוכפלו ל 2 מיליון) כדי לקדם את פרוייקט הבניה במקום.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות

אולי יעניין אותך גם

בדם קר: 24 שנה לרצח נחשון וקסמן הי"ד

היום מציינים את יום השנה לרצח לוחם גולני סמל נחשון וקסמן הי"ד, שנחטף ונרצח בדם קר על ידי מחבלי חמאס. בין מתכנני החטיפה והרצח היה רב המחבלים יחיא סינוואר, ששוחרר בעסקת שליט והפך למנהיג חמאס בעזה