מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שוברים שתיקה מגינים על פושעי מלחמה?

שוברים שתיקה מגינים על פושעי מלחמה?

בדיון שנערך בבית משפט השלום בפ"ת דרשה הפרקליטות מארגון השמאל שיחשוף את שמות החיילים שמסרו לו את עדויותיהם

היום נערך בבית המשפט השלום בפ"ת דיון סביב חשיפת פרטים מזהים של עדויות שנאספו על ידי ארגון השמאל הרדיקלי“שוברים שתיקה“, ביניהם עדויות לעברות על דיני המלחמה לכאורה. פרקליטות המדינה דורשת מהארגון שיחשוף בפניו את שמות המעידים על מנת שתוכל לטפל בפשעים שאלו לכאורה ביצעו. באופן אבסורדי נוצר מצב לפיו ארגון "זכויות האדם" מגן על מי שחשודים בפשעי מלחמה בעוד הפרקליטות מנסה להביא לדין את חיילי צה"ל, בהנחה והעדויות שמתפרסמות ב'שוברים שתיקה' אמינות.
בארגון NGO מוניטור אשר עוקב אחרי ארגונים לא-ממשלתיים מבהירים כי ארגונים אלו, ללא קשר לנטייתם הפוליטית, אינם חסינים מביקורת ואינם רשאים להשתמש בחסינות כראות עיניהם. לכן עליהם להתנהג בהתאם לכללי הדמוקרטיה, השקיפות והאחריות הציבורית.
שוברים שתיקה. תומר ניונרג פלאש 90
שוברים שתיקה. תומר ניונרג פלאש 90

פעילי שוברים שתיקה מסרבים למסור פרטים על חשודים בעברות על דיני המלחמה – כולל לשופטים – ובו זמנית משתמשים באותן עדויות אנונימיות לקידום האג’נדה הפוליטית שלהם ברחבי העולם, כאילו היו אמת לאמיתה. ניסיון הארגון למנוע מהפרקליטות הצבאית ומהציבור הישראלי להגיע לחקר האמת, מטיל בספק רב בכוונותיו המוצהרות לקדם דיון מוסרי על פעילות צה”ל ושטחים, תוך כדי שהם מייצאים את השיח החשוב הזה החוצה מעבר לגבולות המדינה לכל במה בינלאומית אפשרית.

כמו כן, האחריות על הסתרת זהות מבצעי העברה נופלת בראש ובראשונה על מממני הארגון, ועל מממני פרויקט איסוף העדויות בפרט.

פרויקט איסוף העדויות של שוברים שתיקה הוא הפרויקט המרכזי של הארגון, בו מנוצלות עדויות אנונימיות של החיילים, ללא רקע והקשר, לקידום קמפיינים פוליטיים נגד צה”ל ומדינת ישראל. בשנים 2014-2015, שוברים שתיקה זכו לתרומות מממשלות באופן ישיר ועקיף בסך 4,587,818 ₪ (יותר מ60% מסך התרומות לארגון), כאשר את פרויקט איסוף העדויות ממנו הקונסוליה הצרפתית בירושלים וברואדרליק דלן (ארגון כנסייתי במימון ממשלת בלגיה).

את כתיבת הדוח על צוק איתן והעדויות בו ממנו מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי ברמאללה (מימון ממשלתי משבדיה, דנמרק, הולנד ושוויץ), מכון החברה הפתוחה של ג’ורג’ סורוס והארגונים הכנסייתיים כריסטיאן איד (מימון ממשלת בריטניה), טרוקרה (ממשלת אירלנד), Danchurch Aid (דנמרק והאיחוד האירופי).

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

הצעת חוק המאבק בטרור אושרה לקריאה שנייה ושלישית

הוועדה המשותפת לוועדת הכנסת וועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה את הצעת חוק המאבק בטרור שלא תאפשר שחרור על תנאי למחבלים שהורשעו בבתי משפט אזרחיים וצבאיים. ההצעה תחול רטרואקטיבית