הוועדה לבחירת שופטים בחרה בפרופ' אלכס שטיין ובשופט פרופ' עופר גרוסקופף לכהונת שופטי בית משפט עליון.

עופר גרוסקופף ואלכס שטיין.

 

בהודעת הוועדה נאמר כי מדובר בשופטים בעלי מצוינות ייחודית בתחומם אשר יתרמו רבות לבית המשפט העליון. השניים יחליפו את השופטים יורם דנציגר ואורי שהם הפורשים מכהונתם בקרוב.

מוקדם יותר היום בחרה הוועדה 27 שופטים לבתי משפט שלום ומחוזי ולבתי דין לעבודה.

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות: "הוועדה לבחירת שופטים בחרה היום 27 שופטים לכל שדרות מערכת המשפט וכן נבחרו לבית המשפט העליון שניים מן המעולים שבמועמדים, בעלי מוניטין מקצועי משובח ומרשים. האחד שופט מצוין ואיש אקדמיה בעברו והשני איש אקדמיה ותיק ומוערך בארץ ובעולם. אין לי ספק כי שניהם כאחד יתרמו תרומה משמעותית לבית המשפט העליון בישראל ויעשירו את פסיקתו בידע ובעומק משפטי. בשם כל שופטי ישראל אני מבקשת לברך את המועמדים שנבחרו היום לכל הערכאות ולאחל להם הצלחה רבה בתפקידם."

שרת המשפטים, איילת שקד: "זהו יום חג לעולם המשפט הישראלי. נבחרו מועמדים מצטיינים, הנושאים על גבם רקעים תרבותיים ותרמילי חיים ייחודיים ומגוונים. בכניסתי לתפקיד שרת המשפטים, אחד היעדים המרכזיים שהצבתי היה גיוון של בית המשפט העליון. אין לי ספק שתרומתם לבית המשפט העליון תותיר את חותמה בדפי ההיסטוריה של עולם המשפט הישראלי".

יו״ר סיעת ישראל ביתנו וחבר הועדה לבחירת שופטים, ח״כ רוברט אילטוב מסר: "יום היסטורי במדינת ישראל, אני גאה ונרגש לברך את העולה הראשון מברית המועצות אשר התמנה היום לשופט בבית המשפט העליון. תקרות הזכוכית מתנפצות לרסיסים ואנו עדים לתיקון העוול ההיסטורי כלפי יוצאי ברית המועצות, אשר עד לאחרונה לא זכו לייצוג הולם במערכת המשפט".

ח"כ נורית קורן (הליכוד) בחרה להתייחס דווקא לשאר המינויים שבוצעו במהלך היום: "בסיומו של יום ארוך, מתיש ומורט עצבים – הצלחנו! זהו שלב נוסף בתוכנית ארוכת הטווח שלי להפיכת מערכת המשפט לערכית, שיוויונית וצודקת יותר! הצלחנו למנות 16 נשים מתוך 28 תקנים. זה מעל 50 אחוז נשים, שכולן איכותיות, מקצועיות ומצויינות. זה הישג אדיר ובעוד הכותרות מדברות על צמד שופטי העליון – אני אתרכז במאקרו. לשלב נשים ולהצמיח אותן מתוך המערכת – זו הדרך הנכונה. אני מאחלת לכל השופטות והשופטים שנבחרו היום הצלחה רבה ומבקשת מהם להבין את גודל האחריות שהנחנו על כתפיהן וכתפיהם".

הוועדה לבחירת שופטים במשרד המשפטים, כעת. צילום: הלל מאיר/TPS
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי