הידיעה על האונס הלאומני לא נותנת מנוח. שלושה ערבים תקפו צעירה נכה והשפילו אותה תוך שהם מתעדים כל רגע. הדמיון מצטמרר למול התמונות העולות רק מהבנת המקרה.

"את יהודיה, זה מגיע לך", אמרו האנסים בזמן שביצעו את זממם. אין יום בשנה בו הפלשתינים מניחים את כלי הנשק שלהם, אך את הפשע הזה בחרו לעשות דווקא ביום העצמאות. אם לא די בכך, בזמן שהתעללו בצעירה הבהירו הבהר היטב מדוע הם עושים את מה שהם עושים: "את יהודיה, זה מגיע לך".

אילוסטרציה
"את יהודיה, זה מגיע לך". אילוסטרציה

בזמן שהערבים שוב הוכיחו את נבלותם, במשטרת ישראל הוסיפו להכות בעם ישראל. המקרה הוסתר מהציבור הישראלי מחשש שיצית עימותים בין ערבים ויהודים, וכך הצטרפה למאבק על מהותו של העם היהודי.

אם לא הספיקה לנו התבטאותו של נשיא המדינה כי "בני עמי בחרו בטרור", נראה כי משטרת ישראל חוששת כי אותו 'טרור' יכה בערבים. אם היה ארגון טרור יהודי ראוי לשמו, אותם אנסים פלשתינים היו נמצאים עמוק באדמה.

בזמן שסגן הרמטכ"ל העסיק אותנו בדומה ובשונה בין החברה הישראלית של ימינו לזו של גרמניה משנות השלושים, שלושה פלשתינים הזכירו לנו היטב איפה באמת מתרחשים תהליכים שמזכירים את היווצרות גרמניה הנאצית.

מקרים כאלו, בהן המשטרה מסתירה את המידע מהציבור אינם ייחודיים לישראל. גם בגרמניה ובשוודיה בחרה המשטרה המקומית לטייח הטרדה מינית של נשים על ידי מוסלמים. שם, כמו פה, חששו מתגובה קיצונית של האזרחים.

בישראל, לאזרחים נמאס. נמאס להם לשמוע נשיא שמאשים אותם בבחירה בטרור, נמאס להם לשמוע איך סגן הרמטכ"ל רואה בהם נאצים בפוטנציה, נמאס להם לראות איך חייל מנטרל מחבל מואשם ברצח ונמאס להם כאשר שר הבטחון שלהם מאשים אותם בהתבהמות. נמאס להם שהמנהיגים שכחו מי הצד הצודק במלחמה הזו. אבל יותר מכל – נמאס לאזרחי ישראל לא לנצח.

חכמים היטיבו להגדיר את המציאות הישראלית של ימינו כבר לפני אלפיים שנה. מי שמרחם על אכזרים, סופו שיתאכזר לרחמנים. מי שמרחם על האויב הערבי כי חשוב לו לשמור על "ערכיו גם בזמן מלחמה", מאפשר לערכים בהם הוא מאמין להיות כלי זין נגדו בזמן מלחמה. אל תטעו, אין בזה שום דבר מוסרי.