19:58 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "לא הגיוני ששוטפים לילדים שלנו את המוח"

"לא הגיוני ששוטפים לילדים שלנו את המוח"

חשיפת nrg: בניגוד להוראת שר החינוך ולמחאות התלמידים, ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" מעביר הרצאות לבתי ספר תיכונים

שר החינוך נפתלי בנט הכריז בעבר כי ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" לא ייכנס להרצות בבתי ספר, היום זה קרה בכל זאת.

נציגי הארגון הקיצוני הופיעו היום (א') מול תלמידי בית הספר התיכון "אדם" בירושלים, כך חשף אתר nrg.

פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד
פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד

כאשר שמעו התלמידים על ההרצאה המתוכננת, ביקשו לבטלה ואף מחו באמצעות עצומה עליה חתמו כמחציתם. למרות זאת דרישתם לא נענתה.

בצר להם פנו התלמידים אל אביחי שורשן, סמנכ"ל ארגון "האמת שלי" הפועל נגד הכפשת חיילי צה"ל, שביקש לבטל את ההרצאה בהתאם להנחיית שר החינוך, אך סורב גם הוא.

הוראת השר בלתי אכיפה

כזכור, בחודש דצמבר האחרון, הנחה שר החינוך למנוע את כניסת ארגון "שוברים שתיקה" למסגרות מערכת החינוך, באמצעות הכנסת סעיף חדש בחוזר מנכ"ל לפיו ארגונים המסיתים נגד חיילי צה"ל לא יורשו להיכנס לבתי ספר.

שורשן, שזכר את את הוראת השר בנושא, פנה אל יועצי השר בסוף השבוע האחרון ונענה כי המקרה יטופל. למרות זאת, עם הגעת התלמידים לבית הספר  הם הופתעו לקבל את חוברות התעמולה של הארגון הכוללות עדויות של חיילים ששרתו בחברון, וכן הרצאה בת שעתיים על "עוולות הכיבוש".

חוברת התעמולה שחולקה לתלמידים.
חוברת התעמולה שחולקה לתלמידים.

"דיברו איתנו על הכיבוש וניסו להראות לנו שצה"ל עושה פעולות בלי צורך ביטחוני, הראו לנו תמונות של עצורים כפותים כאילו כדי לסביר על הבריונות של החיילים. כששאלנו את המרצים למה נציגי הארגון הולכים לדבר נגד ישראל בעולם, התעלמו מאיתנו", סיפר ל-nrg תלמיד שמחשש להתנכלות ביה"ס סירב להזדהות.

עוד סיפר כי "ההוראה הייתה שחובה להיות שם. אבל ההרצאה הזאת לא תרמה לנו כלום. 'שוברים שתיקה' עוברים קווים אדומים והולכים לכל העולם ומוציאים לישראל שם רע, בפני אנשים שלא יודעים שהם אומרים שטויות".

אימו של התלמיד הזדעזעה אף היא מקיום ההרצאה: "לא הגיוני שמביאים דעה חד צדדית ושוטפים לילדים שלנו את המוח. אני לא מסכימה עם הדעות של הארגון הזה לחלוטין, אנחנו קיימים כאן בזכות צה"ל, וזה אחד הערכים הגדולים בעיניי שעליו אני מחנכת את בני".

"ילדים מגיעים לבית הספר כדי לקבל מידע אחר, לא מידע שחיילי צה"ל הם פושעים", הוסיפה האם.

לדברי שורשן, "להגיע לבית ספר ולחייב תלמידים להשתתף בהרצאות נגד חיילי צה"ל על ידי ארגון שלא פעם פגע במדינת ישראל זו חוצפה ממדרגה ראשונה. אימא ששולחת את הבן שלה בשמונה בבוקר לבית ספר לא צריכה לחשוש שבמקום שיעור מתמטיקה או אנגלית הוא יקבל שיעור בגנות חיילי צה"ל ועידוד לסרבנות".

פנה אל יועצי השר. אביחי שורשן
פנה אל יועצי השר. אביחי שורשן

"ארגון שוברים שתיקה כבר ידוע בכל בית בישראל בנזק העצום שהוא גורם לצה"ל ומדינה, חבל שבמערכת החינוך יש מי שנותן יד לדבר הזה. אנו מצפים משר החינוך לעמוד במילתו ולאכוף ששוברים שתיקה לא יכנסו לבתי הספר כפי שהתחייב", הוסיף שורשן.

הכנסת הארגון הקיצוני לבית הספר התאפשרה למרות הוראת השר, על ידי "פירצה" שמתירה למנהלי בתי הספר הבאת הרצאות בודדות על פי שיקול דעתם. זאת בתנאי שההרצאות הנוספות יועברו באופן מאוזן. כך למעשה הוראתו של בנט איננה אכיפה.

בלשכת השר לא השיבו מדוע התקיימה ההרצאה למרות שעוזרי השר יכלו למנוע אותה ומסרו כי "משרד החינוך יבדוק את פרטי האירוע ויטפל בנושא בהתאם".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

דייגים בנמל עזה. צילום: פלאש 90

מרחב הדיג בעזה יוגדל לרגל עונת הדגה

צה"ל אישר את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה בחודשים הקרובים: "מזון ומנוע כלכלי"