16:18 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "שוברים שתיקה" הגיעו לבית הספר, המנהל זומן לשימוע

"שוברים שתיקה" הגיעו לבית הספר, המנהל זומן לשימוע

מנהל הגימנסיה הרצליה זאב דגני, שהזמין את הארגון להופיע בפני תלמידיו, זומן לשימוע. משרד החינוך: "התלמידים נחשפו לחומרי הסתה"

מנהל בית הספר התיכון הגימנסיה הרצליה שבתל אביב, זאב דגני, זומן אתמול לשימוע במשרד החינוך, לאחר שאישר הרצאה של ארגון "שוברים שתיקה" בפני תלמידי בית הספר.

ישים לזה סוף? השר בנט
ישים לזה סוף? השר בנט

לפני כשנה, הודיע שר החינוך נפתלי בנט כי יאסור על הארגון להופיע בבתי ספר ואמר כי ינחה לתת תוקף לאיסור בחוזר מנכ"ל – אולם חוזר כזה לא פורסם לפי שעה.

אמש חתמו עשרות תלמידים חתמו היום על עצומת תמיכה בהזמנת הארגון לגימנסיה. "למדנו שדמוקרטיה זה שלטון הרוב, תוך שמירה על זכויות המיעוט", כתבו התלמידים. "למדנו על חשיבות הזכות לחופש המחשבה וחופש הביטוי. מי שרוצה לסתום את הפה לארגון שעם דעותיו הוא לא מסכים פוגע בזכויות בסיס אלו. אדם שמנסה לסתום פיות, מנסה להפחיד ומנסה להסתיר את המציאות שקיימת בחוץ פוגע בדמוקרטיה ובחינוך שלנו".
התלמידים הוסיפו כי "אנו לא מפחדים מאתגר מחשבתי וביקורת. שוברים שתיקה הוא ארגון פרו-ישראלי של חיילים, ששם לעצמו מטרה לחשוף את המציאות בשטחים". לדבריהם, "הוא עושה זאת דרך עדויות מהשטח, רק אחרי שעברו תהליך תיקוף וצנזורה צבאית. אפשר להסכים או לא להסכים עם הארגון, אך כולנו מבינים שארגון 'שוברים שתיקה' לא מפנה את האשמה לצה"ל, אלא מציג את המציאות שעל כולנו כחברה לקחת אחריות עליה".אולם עוד קודם לכן, ביום חמישי, הביעו עשרות תלמידים בבית הספר התנגדות להופעת "שוברים שתיקה" במוסד, בעצומה שהעבירו למנהל דגני. "ארגון ששם לעצמו למטרה להכפיש ולשקר על לוחמי צה"ל ומדינת ישראל אינו ראוי לקבל במה בבית הספר המכובד שלנו", טענו. כמו כן, הם קראו לדגני לאפשר דיון מכמה זוויות על הנושא, להגדרתם, ולאפשר לארגון "מילואימניקים בחזית", או לארגונים דומים לו, להגיע במקביל להופעת "שוברים שתיקה".

 הכנס הקודם של שוברים שתיקה באוניברסיטה העברית בדצמבר האחרון. צילום: פלאש90
הכנס הקודם של שוברים שתיקה באוניברסיטה העברית בדצמבר האחרון. צילום: פלאש90
גם אנשי תנועת "מילואימניקים בחזית", שמתנגדת לפעילות "שוברים שתיקה", פנו לשר בנט וקראו לו "לשים סוף לאבסורד הבלתי-מתקבל על הדעת ולאכוף את האיסור שהוטל על ידך לפני כשנה בהקדם האפשרי". הם הוסיפו כי "כל עוד לא ייאכף האיסור על הופעת נציגי ארגון 'שוברים שתיקה' בבתי הספר, אנו נמשיך לעשות ככל יכולתנו על מנת להופיע מול התלמידים שארגון 'שוברים שתיקה' הופיע מולם וטרח להפיץ שקרים בעזות מצח, תוך כדי עיוותה וסילופה של המציאות".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מנהלים שמזמינים את 'שוברים שתיקה' וחושפים את תלמידיהם לחומרי הסתה יזומנו לבירור במשרד החינוך. גוף שמסית נגד חיילי צה"ל לא ייכנס לבתי הספר בישראל".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"