0:42 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > 'שוברים שתיקה' בחוברת לנוער: חיילים מכים ילדים פלסטינים

'שוברים שתיקה' בחוברת לנוער: חיילים מכים ילדים פלסטינים

אחרי שהפרו את הוראות משרד החינוך ונכנסו להרצות בבתי הספר מתברר כי פעילי הארגון מחלקים גם חומרים המכפישים את חילי צה"ל. "הם מערערים את מערכת החינוך מבפנים"

נמשכת הסערה סביב ההרצאות של "שוברים שתיקה" בבתי הספר. הבוקר נחשף בגל"צ כי פעילי הארגון מחלקים חוברות המכילות תכני הסתה לתלמידים.

פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד
פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד

כפי שפורסם, אתמול הופיעו אנשי שוברים שתיקה בגימנסיה הרצליה, והיום זומן מנהל התיכון זאב דגני לבירור. אלא שבינתיים מתברר כי בעת שהופיעו פעילו הארגון בשבוע שעבר בתיכון אדם, הם לא רק רק שטחו את משנתם השנויה במחלוקת, אלא גם חילקו חוברות המכילות תכני הסתה לתלמידים. את החוברות חשף היום עמית דרי מארגון "מילואימניקים בחזית".

בחוברת נכתב: "חוברת זו חושפת בפניך כיצד מופעלת באופן תדיר אלימות כלפי ילדים פלסטינים, לעתים בתגובה על האשמות בזריקת אבנים, אך לרוב בשרירותיות וללא שום צורך. למעשי אלימות אלו מתלווים לעתים מעשי אלימות והשפלה". החוברת, כביכול ממתבססת על עדויות בעילום שם שנתנו חיילים בין השנים 2005 ל 2011.

לדברי דרי מדובר בניסיון לערער את מערכת החינוך באמצעות מניפולציות על תלמידים בכיתות ט' עד יב'.  "הם מנסים ליצור סדקים בחברה הישראלית", הוא מסביר. "כל הפעילות שלהם בבתי הספר מתבצעת במטרה להציב סימני שאלה על התכנים הרשמיים של משרד החינוך. כחייל במילואים אני חש שהם מסיתים נגדי אישית. למעשה, עצם נוכחותם בבתי הספר משולה לעידוד סרבנות. הטענות שהם מעלים כבר הוכחו כמופרכות, אבל גם אם היה מקום לדון בהם אסור שזה יהיה בתוך מערכת החינוך".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "למוסדות החינוך לא ייכנס אף גוף שמסית נגד חיילי צהל, ולא ייכנס אף חומר עיוני שיש בו משום חומרי הסתה. מנהלים שמזמינים את שוברים שתיקה וחושפים את התלמידים לחומרי הסתה יזומנו לבירור במשרד החינוך. אנו נאסור כניסה או חלוקה של חוברות אלו בתכלית האיסור".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים