22:18 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שגריר ישראל בשוויץ מחרים את "הקרן החדשה לישראל"

שגריר ישראל בשוויץ מחרים את "הקרן החדשה לישראל"

יעקב קידר, שגריר ישראל בשוויץ, סירב להשתתף בכנס שעסק שארגנה 'הקרן החדשה לישראל' ועסק בשאלה "האם הדמוקרטיה הישראלית בסכנה". השגריר: "כנס פרובוקטיבי"

שגריר ישראל בשווייץ, יעקב קידר, ביטל את השתתפותו בפאנל שיתקיים בכנס של ארגון השמאל "הקרן החדשה לישראל" בשוויץ. כך עפ"י דיווח של "הארץ".

צפו בפטריוטים דנים בנושא

הכנס שיתקיים ב-18 בספטמבר בציריך יעסוק בין היתר, במצב הדמוקרטיה בישראל. קידר שכבר אישר את השתתפותו, החליט אתמול (ג') לבטל במפתיע. זאת בשל העובדה שמדובר באירוע ביוזמת "הקרן בחדשה לישראל" והן בשל הנושא ה"פרובוקטיבי" של הפאנל בו היה אמור להשתתף.

מוחרמת. הקרן החדשה לישראל. צילום: פלאש 90
מוחרמת. הקרן החדשה לישראל. צילום: פלאש 90

"כנס עם מאפיינים בעייתיים"

לפני מספר שבועות הוזמן השגריר לנאום בפתיחת הפאנל שכותרתו "האם הדמוקרטיה הישראלית בסכנה?". בין המשתתפים בפאנל המו"ל של עיתון הארץ – עמוס שוקן, נשיאת "הקרן החדשה לישראל" – טליה ששון וראש השב"כ לשעבר- כרמי גילון.

תחילה אישר קידר כי ישתתף באירוע, אך אתמול חזר בו והודיע למארגנים כי הוא מבטל את השתתפותו בכנס.

שגריר ישראל בשוויץ, יעקב קידר. מתוך דף הפייסבוק של השגרירות

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון אישר את הפרטים. לדבריו, סיבות הביטול הן שאת הכנס ארגנה "הקרן החדשה לישראל" וכן הכותרת "הפרובוקטיבית", כך לדברי השגריר, של הפאנל לפניו היה אמור קידר לנאום.

לדברי נחשון, השגריר ביטל את ההשתתפות על דעת עצמו ולא בשל הנחייה שקיבל ממשרד החוץ. "השגריר ביטל את השתתפותו באירוע מיד כשהבין שמדובר בכנס עם מאפיינים בעייתיים", הבהיר נחשון.

סירובו של קידר להשתתף בכנס של "הקרן החדשה לישראל" הנו תקדימי, שכן במשרד החוץ נענו עד כה להזמנות להשתתף באירועי הארגון.

כך למשל, בדצמבר האחרון השתתף המשנה למנכ"ל משרד החוץ, ג'רמי יששכרוף, באישור המנכ"ל דורי גולד, בפאנל בניו יורק בנושא הגרעין האיראני כחלק מכנס שארגנו עיתון "הארץ" וארגון "הקרן החדשה לישראל".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"