דף הבית > אקטואליה וחדשות > שגרירות נוספת עוברת לירושלים: נשיא פרגוואי נחת בישראל

שגרירות נוספת עוברת לירושלים: נשיא פרגוואי נחת בישראל

נשיא פרגוואי, הורסיו קורטס, נחת בישראל לקראת טקס פתיחת שגרירות ארצו בירושלים מחר. השר ארדן: החלטה שמעידה על עומק היחסים ומהווה חיזוק לריבונותנו בירושלים"

נשיא פרגוואי, הורסיו קורטס, נחת הערב בישראל לקראת טקס פתיחת שגרירות ארצו בירושלים מחר (שני). את פניו של הנשיא קורטס קיבל בנמל התעופה בן גוריון השר לביטחון פנים, גלעד ארדן.

השר גלעד ארדן ונשיא פרגוואי. צילום: דוברות השר

 

הטקס ייערך במשרדי השגרירות במתחם ה"גן הטכנולוגי" בשכונת מלחה בירושלים.

השר לבטחון הפנים ארדן אמר לנשיא פרגוואי: "אני מודה לך בשם מדינת ישראל על החלטתך להעביר את שגרירות פרגוואי לירושלים. החלטה שמעידה על עומק היחסים בינינו ומהווה חיזוק נוסף לריבונותנו בירושלים".

במעמד קבלת הפנים שוחח השר ארדן עם הנשיא קארטס על הקשר ההיסטורי בין שתי המדינות ושיבח את הנשיא על תמיכתו העקבית בישראל, בין היתר בהצבעה במועצת זכויות האדם של האו"ם, ובמהלך מבצע צוק איתן.

"החלטתו של הנשיא קארטס להעביר את השגרירות לירושלים היא מהלך חשוב שמכיר בזכותה של ישראל לקבוע את בירתה", אמר השר. "בכך הוא מצטרף לארה"ב ולגואטמלה ואין לי ספק שעוד מדינות בדרך. ההכרה בירושלים מייצגת שינוי במפה המדינית העולמית: יותר ויותר מדינות תומכות בעמדותינו וחפצות בהידוק היחסים עמנו. בשנים האחרונות הוכיחה פרגוואי בשורה של החלטות אמיצות כי היא ידידה אמיתית. אני מברך את הנשיא על תמיכתו בישראל ועל מנהיגותו".

השר גלעד ארדן ונשיא פרגוואי. צילום: דוברות השר
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון