ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) בסיני קיבל אחריות לירי הרקטה מוקדם יותר היום (ב') לעבר המועצה האזורית אשכול. הרקטה נפלה בחממה במועצה האזורית אשכול בעוטף עזה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לנפגע חרדה כבן 50 ונזק הוסב לחממה. בטרם הנפילה נשמעה באזור אזעקת "צבע אדום". מצה"ל נמסר בבוקר כי הרקטה שוגרה מסיני

נפילת הרקטה ששוגרה מסיני. למועצה אזורית אשכול. צילום: ביטחון שדה
נפילת הרקטה ששוגרה מסיני. למועצה אזורית אשכול. צילום: ביטחון שדה

כזכור, הבוקר (ב') פורסם כי מעבר אזרחים ישראלים לסיני דרך טאבה לא יתאפשר בשל הערכת מערכת הביטחון כי דאעש מתכנן פיגועים נגד מטרות ישראליות בחג הפסח. זאת לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר ומחשש שישראלים לא יענו לאזהרת המסע. במטה ללוחמה בטרור שבים וקוראים לישראלים לעזוב את סיני באופן מיידי.

החממה בה נפלה הרקטה, הבוקר. צילום: דוברות אשכול
החממה בה נפלה הרקטה, הבוקר. צילום: דוברות אשכול

גורם ביטחוני מסר לערוץ 20 כי ההחלטה תואמה עם שלטונות מצרים וכי מעבר טאבה יפתח רק למקרים הומניטריים. כמו כן הערכת מצב תתקיים באופן יומי ולפיה יוחלט האם לפתוח את המעבר מחדש. הגורם הבהיר כי מדובר בסגירת המעבר רק לצד המצרי וכי תתאפשר כניסה לצד הישראלי. למרות האמור, מעבר זרים לצד המצרי יתאפשר.

הרקטה שנפלה הבוקר באשכול. צילום: דוברות אשכול
הרקטה שנפלה הבוקר באשכול. צילום: דוברות אשכול

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול אמר הבוקר כי: ״לצערנו, השקט לו ציפינו בחג הופר בשיא ההכנות. אנו למודי ניסיון ויודעים להמשיך את שגרת החיים שלנו בצל המציאות. אנו מתכוונים להמשיך בשגרה ולא לתת לאירוע להעיב על שמחת החג שלנו. אנו נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הצבא וכרגע אין שינוי בהנחיות לתושבים. האזור יפהייפיה ופורח ואני מזמין את עם ישראל לבוא לבקר כאן ולשמוח איתנו״.

בחודש מרץ נפלה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון.  בתגובה לשיגור הרקטה ירה טנק של צה"ל לעבר עמדה של חמאס ברצועת עזה.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20