מאות יהודים מרחבי הארץ נענו לקריאתם של בני משפחת אריאל ועלו אתמול להר הבית. הלל יפה אריאל בת ה-13.5 נרצחה לפני 13 יום בשעה שישנה במיטתה בביתה שבקריית ארבע, לאחר שמחבל ערבי דקר אותה עם סכין פעמים רבות. בני משפחתה פנו לציבור וביקשו לקיים עליה המונית להר הבית. בעקבות המאות שהגיעו, המשטרה אפשרה עליה בקבוצות גדולות יותר מהרגיל.

רינה אריאל אמש בהר הבית. צילום: פלאש90
אמש בהר הבית. צילום: פלאש90

מול הכניסה לשערי והכותל המערבי נישאו נאומים ונערכו ריקודים. בין הנואמים היו גם רינה, אמה של הלל יפה ז"ל, שקראה לשנות את שמו של שער הכניסה להר הבית הצמוד לכותל המערבי מ"שער המוגרבים" ל"שער הלל" וכן לעלות לשיח הציבורי את ובית המקדש. בעלה עמיחי תקע בשופר בפני הנוכחים. לאחר מכן עלו רינה ועמיחי להר הבית בליווי מפקד מחוז ירושלים – ניצב יורם הלוי. הלוי הזמין אותם וכן את חלק מחברי המטה המשותף לתנועות המקדש למפגש שקיים לאחר מכן בחדר המצב במרחב דוד.

יחד עם זאת, בעקבות המלצתו של הלוי נאסרה עליתם של חברי הכנסת להר הבית למרות הבטחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בתום הרמדאן יאפשר זאת. הח"כים שהגיעו ונאלצו להסתפק בנאום: שר החקלאות ובן דודו של עמיחי אריאל – (הבית היהודי), ח"כ  (הבית היהודי), ח"כ (הליכוד) שכיהן בעבר כמנכ"ל מכון המקדש, ח"כ (הליכוד) וכן – שגם עליו נאסרה הכניסה, על אף שכבר איננו ח"כ ולמרות פרישתו מהליכוד.

IMG_6246
משמאל לימין: יהודה גליק, משה פייגלין, בצלאל סמוטריץ' וארנון סגל. צילום: יצחק שליסל

בין העולים אתמול להר היו גם: ראש מכון המקדש – הרב ישראל אריאל, רב הישוב מצפה יריחו – יהודה קרויזר, המשנה לראש העיר ירושלים והפצוע הראשון של האינתיפאדה הראשונה – דב קלמנוביץ והעיתונאים – ארנון סגל (פעיל למען בית והמקדש) ויפעת ארליך.

בעקבות העלייה להר נעצרו שני אזרחים: יהודי שהעז לומר "שמע ישראל" ויהודיה שהעזה להשתחוות.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.