השף יונתן רושפלד השתלח בשומרי המצוות, ח"כ הכנסת גואטה לא נשאר חייב. בעבר היה רושפלד בעל מסעדה כשרה ואף שימש שף בנופש פסח למגזר החרדי. מאז סגר את כל עסקי המסעדות שבבעלותו. בראיון למוסף סוף השבוע '7 ימים' של עיתון 'ידיעות אחרונות' התלונן השף המפורסם מהתכנית 'מאסטר שף' שחלק ניכר מהכנסותיו מועברות ל"דוסים".

השתלח בשומרי המצוות. השף יונתן רושפלד. צילום מסך
השתלח בשומרי המצוות. השף יונתן רושפלד. צילום מסך

"מה שמפריע לי באמת זה שהגבולות שלנו סגורים על ידי הדתיים. אתה לא יכול להביא לפה כלום היום – לא פרושוטו ולא עוד הרבה מאוד דברים. ויש תכתיבים שמחייבים אותי להעביר את הכסף שלי לאנשים שלא עובדים", אמר בראיון. "מייסר אותי שכבן אדם עם חמישה ילדים, את רוב הכסף שלי אני לא מעביר אליהם אלא לדוסים".

"מי שאוכל כשר, ואנחנו מאוד כיבדנו את זה ב'מאסטר שף', אגב – אני הכי ארצה להגיע אליו ולהגיד לו: הנה, יש לך אפשרות לאכול יותר טוב. אבל זה לא יכול להיות חד־צדדי. מה, אני אבוא אליו והוא לא יבוא אליי? בוא תבקר גם אצלי. אל תאכל, רק תבקר. עם כבוד", הוסיף השף בהתייחס למסעדה הכשרה שהייתה בבעלותו.

"בסוף מה שפוגע בי זה שאני מרגיש שהצד השני לא מכבד אותי כמו שאני מכבד אותו. אני מת שיהיה לי שוק פתוח כמו רנג'יס ואני אוכל להביא יונים וברווזים והכל, שאתה תוכל ליהנות פה. כי מה אתה אוכל פה כל היום — דניס ולברק? אבל אסור להטיס לארץ בשר שהוא לא מוכשר", הוסיף השף.

בתגובה לפניית האתר החרדי 'בחדרי חרדים' הבהיר רושפלד כי הוא אינו חוזר בו. "אני לא מממן את כל החרדים, אלא חלק גדול מהם. כל מי שלא עובד, 80% מהמגזר החרדי, אני מממן אותו", אמר.

ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) לא נותר אדיש לדבריו של השף וכתב בטוויטר: "יונתן רושפלד המהולל! אני שומע שאתה רק סוגר מסעדות לא מוצלחות. תהיה רגוע, הדוסים לא צריכים את הכסף שלך, לא את האוכל שלך וסולדים מהפה שלך!".

לא נשאר חייב. ח"כ יגאל גואטה. צילום: פלאש 90
לא נשאר חייב. ח"כ יגאל גואטה. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20