שבועיים אחרי שהתפוצצה הפרשה שגרמה לסערה פוליטית, במסגרתה אושרו להפקדה בעיר הפלסטינית הסמוכה לכביש 6 אלפי יחידות דיור, מתברר שרוב חברי הקבינט צפויים להתנגד לתכנית ברגע שתעלה לדיון נוסף. כך פורסם בחדשות 2.

תוכנית הבנייה תוקפא? קלקיליה. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90
תוכנית הבנייה תוקפא? קלקיליה. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שרי הבית היהודי, נפתלי ואיילת , שהצביעו נגד גם בישיבת הקבינט הקודמת צפויים להתנגד גם הפעם. השר זאב שלא נכח בישיבת הקבינט הראשונה הודיע שיצביע נגד התכנית. היום התברר כי גם השר לביטחון פנים גלעד שיגר מכתב ליועמ"ש ובו הוא תוהה האם ההחלטה שהתקבלה חוקית בכלל. "ההחלטה מפירה החלטות יסודיות שהחלטתן לא בקבינט, כי אם בחקיקה, של העברת שטחי C לשטחי A". בסביבתו אומרים שהוא מתנגד לתכנית.

דברים דומים השמיעו בסביבתו של שר השיכון יואב ששוחח לאחרונה עם ראשי המתיישבים ושמע מהם התנגדות נחרצת. אף ציין כי לא הוצגו לקבינט השלכותיה התכנית.

גם שר התחבורה ישראל הביע התנגדות נחרצת לתכנית בסוף השבוע ואמר שאין סיבה להרחיב דווקא את קלקיליה מבין כל הערים הפלסטיניות.

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90
השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

כך מתברר כי שישה שרים מתוך עשרה חברים יצביעו נגד התכנית כאשר היא תגיע לדיון נוסף.

כזכור, עם פרסום הפרשה טענו חלק מחברי הקבינט כי הם חשבו שהם מלבינים בנייה בלתי חוקית ולא מאשרים בנייה חדשה. מנגד, שר הביטחון אביגדור טען כי כל הפרטים הוצגו לחברי הקבינט.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.