ראש הממשלה בנימין התייחס בפתח ישיבת סיעת הליכוד לפיגוע בו נרצח הרב איתמר בן גל  הי”ד סמוך לאריאל: “שוחחתי כרגע עם מנכל מד”א שאישר לי שהפצוע בפיגוע נפטר”, מסר ראש הממשלה. “כוחות צה”ל במרדף אחרי המרצח ואנחנו נמצה איתם את הדין כמו שאנחנו תמיד עושים”.

זירת הפיגוע. צילום: הלל מאיר, TPS

 

גם נשיא ראובן (רובי) התייחס לפיגוע: “קיבלתי בצער גדול את הידיעה על הדקירה הנפשע שארע היום באריאל, בו נרצח ז״ל”, מסר הנשיא. “כולנו שולחים חיבוק של נחמה וכוחות למשפחתו. אני גאה בקצין צה״ל שרדף אחר המחבל ופגע בו ברכבו, וסמוך ובטוח שכוחות הבטחון ימצאו אותו ואת המסייעים לו בקרוב ויביאו אותם לדין”.

שר הביטחון אביגדור ליברמן מסר: “הרב איתמר בן גל הי”ד מהר ברכה, מורה ומחנך, אב לארבעה ילדים. בן 29 בהרצחו על ידי מחבל בן עוולה. הלב נשבר. זה רק עניין של זמן. כוחות הביטחון יסגרו חשבון עם המרצח”.

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי , מסר: “אנו כואבים את לכתו בטרם עת של הרב איתמר בן גל ז״ל, תושב הר ברכה שנרצח זה עתה בפיגוע על ידי מחבל פלסטיני נתעב. הרב בן גל היה אב מסור, איש ערכים שכולו אהבת הארץ והאדם. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. אני שולח תנחומים וחיבוק חם למשפחתו, עם ישראל כולו כואב איתכם באבלכם. זהו ניסיון נוסף של הטרור הפלסטיני להלך עלינו אימים באדמתינו. הפלסטינים מוכיחים פעם אחר פעם שפניהם אינן לשלום, אלא לאלימות. לא ניתן להם לשבור את רוחנו. נמשיך לפתח את ארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה, בביטחון וללא פחד”.

איתמר בן גל הי”ד בברית לבנו לפני כחצי שנה

 

“לא משנה מה תהיה המציאות המדינית, היא תמיד תספק לערבים תירוץ לרצוח יהודים”. מסרה יו”ר סיעת הבית היהודי ח”כ רפאלי. “בוכה וכואבת עם משפחתו של הרב איתמר בן גל והיישוב הר ברכה על הרצח המחריד.ההנהגה הפלסטינית שעומדת מאחורי מפעל ההסתה המשומן ומפרנסת משפחות מחבלים, היא האחראית לפיגוע היום באריאל. מאז ומתמיד הערבים מצאו סיבות לרצוח ולעודד יהודים כאשר המציאות המדינית תמיד התאימה את עצמה וסיפקה להם את התירוצים. הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי הטרור הערבי היא לקעקע את הקיום שלנו כאן ואת האחיזה שלנו בכל חלקי ארץ ישראל . חיזוק ההתיישבות היהודית והחלת הריבונות הם המענה לכל הנסיונות הרצחניים שלהם”.

ח”כ אורן , תושב מסר בתגובה לפיגוע הדקירה בעירו: “לצערי אני לא מופתע לשמוע על עוד פיגוע טרור שנגמר ברצח נורא, אשר הפעם קרה באריאל ליד ביתי, אבל המיקום לא משנה את העובדה שמדובר בשגרה של טרור בהם מחבלים ערבים לוקחים סכין ויוצאים לשחוט יהודים. האשמה היא על ממשלתינו בלבד. הממשלה אשר מעבירה כספים לרשות הפלסטינית ולמחולל הטרור, אבו מאזן, העומד בראשה. ממשלת ישראל דואגת לחמאס, למשבר ההומינטרי בעזה אשר קיים או לא קיים ולמרקם חייהם של אויבינו, במקום לדאוג לאזרחי המדינה והציבור הישראלי שצמא לבטחון”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.