ראש הממשלה בנימין נשא דברים בפורום הגלובלי של הוועד היהודי-אמריקאי (AJC) בבנייני האומה בירושלים והזהיר מהתחמשות בנשק גרעיני.

נתניהו נואם

"אסור שלמשטרים מסוכנים יהיו פצצות אטום. אנו יודעים שבעוד יומיים ייפגש הנשיא טראמפ עם קים ג'ונג-און. אני חושב שכמונו, העולם כולו מתפלל להצלחת מאמץ זה. דמיינו לכם שהנשיא טראמפ ישוב הביתה עם הסכם כלשהו ובריטניה, צרפת וגרמניה יאמצו אותו, ודרום קוריאה ויפן יאמרו שזה מסכן את קיומן. הייתם חושבים שמישהו יקשיב להן, לא? אותו הדבר קורה עם ההסכם עם איראן".

לדברי רה"מ, "ההסכם הזה התקבל בברכה על ידי רבים בקהילה הבינלאומית שאינם בטווח הטילים של איראן. אך ישראל, ערב הסעודית ואחרים אמרו שההסכם הזה ייתן לאיראן בסופו של דבר ארסנל גרעיני והם ישתמשו בו קודם נגדנו, ואז, עם הטילים ארוכי-הטווח שהם בונים ושההסכם אינו מונע מהם לבנות, הם ישתמשו נגד כל השאר".

באשר ליחסים בין ישראל לפלסטינים  אמר ראש הממשלה כי "הסיבה שאין לנו שלום היא אינה היעדר מדינה פלסטינית. הציעו להם כזאת פעמים רבות, והיא נדחתה פעמים רבות, מפני שזה תמיד היה מותנה בכך שלא תהיה . דמיינו מה היה קורה אם הנשיא עבאס לא היה משקיע מאות מיליוני דולרים כל שנה בתשלומים למחבלים שרצחו אזרחים תמימים ולמשפחות המחבלים. דמיינו מה היה קורה לו היה משקיע את הסכומים הללו בפרויקט השלום. דמיינו שהם היו משקיעים את זה ברמאללה, או אפילו בעזה.

"דמיינו את ההשלכות של זה. זה היה משנה את העולם, הפלסטינים היו יכולים לשאוף להיות מדענים ורופאים. במקום זאת הם מציבים אנדרטאות לרוצחי המונים. זה מה שיש אצלם – האם רואים את זה כאן או בכל מקום אחר? לא".

ראש הממשלה סיים את דבריו בקריאה לפלסטינים: "הכירו במדינה היהודית, הפסיקו לשלם למחבלים והשקיעו בשלום".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.