ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בחנוכת בית כנסת באתר הארכיאולוגי 'עין קשתות' ברמת הגולן  כי ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד הניסיונות של איראן לפתוח חזית נוספת נגדנו בגולן ובסוריה ותפעל נגד הניסיונות שלה להעביר נשק קטלני לחיזבאללה בלבנון.

נתניהו ופוטין בפגישתם במוסקבה במאי 2018

 

"אנחנו רואים היום את מה שקורה מעבר לגבול, את ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן ואת התוקפנות של קנאי הטרור", אמר נתניהו. "מול כל אלה נוסיף לעמוד איתנים ונחושים. ישראל בגולן היא ערובה ליציבות המרחב סביבנו. ישראל בגולן היא מציאות מוצדקת שמבוססת על זכויות עתיקות יומין. ישראל בגולן היא עובדה שהקהילה הבינלאומית חייבת להכיר בה, וכל עוד הדבר תלוי בי הגולן תמיד יישאר בריבונות ישראל, כי אחרת אנחנו נקבל את איראן וחיזבאללה על שפת הכנרת".

לדבריו, "איראן וחיזבאללה מנסים כל הזמן להקים כוח מולנו שיפעל נגד הגולן ונגד הגליל. אנחנו מסכלים זאת וכל עוד הדבר תלוי בי אנחנו נמשיך לסכל זאת".

באשר ליחסים עם רוסיה אמר נתניהו כי הוא ישוחח על הדברים הללו עם הנשיא פוטין בפגישתם. "הנשיא פוטין שעמו החלטתי על התיאום הביטחוני החשוב לצה"ל ולצבא רוסיה וכמובן פיתחנו יחד גם יחסים טובים בין רוסיה לישראל". "אני יודע שהנשיא פוטין מבין את המחויבות שלי לביטחון ישראל ואני יודע שהוא גם מבין את החשיבות שאני מייחס לרמת הגולן, שכולנו מייחסים לרמת הגולן ולמורשת ישראל".

נרצחי הפיגוע בברקן זיו חג'בי וקים יחזקאל הי"ד

 

ראש הממשלה התייחס לפיגוע שאירע אתמול בברקן ושלח את תנחומיו למשפחות ההרוגים. "אנחנו מצטערים היום כשאנחנו נפרדים מקים יחזקאל וזיו חג'בי זכרונם לברכה", אמר. "ה' יקום דמם. אנחנו נתפוס את המרצח המתועב הזה ונבוא איתו חשבון. דמם של אזרחי ישראל לא יהיה הפקר".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20