האם , החייל שנפצע ב"צוק איתן", יוכל לשוב לביתו בקרוב? זו השאלה שמנסים לענות עליה בלשכת ראש הממשלה. ביום ראשון האחרון פנתה איריס הישראלי, אמו של החייל, בסרטון לראש הממשלה בדרישה שיתערב בסוגיית בנה וימצא לה פתרון.

כזכור, משרד הבטחון אינו מאפשר ללוחם שנפצע אנושות ב"" לשוב לביתו בהתנחלות עפרה בשל מיקומה מעבר לתחומי הקו הירוק. בעקבות הפנייה שוחחו אנשי לשכת נתניהו עם משפחת הישראלי בניסיון להעלות פתרון שיספק את רצונות כל הצדדים.

על פי המתווה שהוצא למשפחה, תיבנה יחידה עבור הלוחם במקום שלא יגרום לבעיה מדינית וכן בנייה במקום בו יש תכנית בניין ערים מאושרת. עד כה, לא פורסם כיצד המשפחה השיבה להצעת משרד רה"מ.

במכתב ששלח ראש לשכת נתניהו, דוד שרן, ליועץ המשפטי של , נכתב כי לאור הנסיבות המיוחדות: "אודה אם תביא את המקרה לוועדת חריגים כדי לנסות ולסייע למשפחתו בהנגשת בית משפחתו של סמל  יהודה הישראלי".

יהודה הישראלי נפצע אנושות ב"יום שישי השחור" ברפיח במבצע צוק איתן. הוא נפצע מרסיס רקטה של חמאס כאשר היה בכוח שניסה לחלץ את סגן הדר גולדין מחטיפה במנהרה. הישראלי הוא אחרון הפצועים שלא שב לביתו, זאת כאמור בשל התנגדות משרד הבטחון לאשר בניית יחידה שתתאים לצרכיו מעבר לקו הירוק.

יריב אופנהיימר, לשעבר מזכ"ל שלום עכשיו, השתתף בתכנית "הפטריוטים" ביום ראשון והבהיר כי גם ארגוני השמאל לא יתנגדו לפתרון שכזה. "אף ארגון שמאל לא יעתור לבג"ץ אם יחליטו לבנות יחידת דיור עבור יהודה הישראלי", אמר אופנהיימר, והזכיר כי ארגוני השמאל ירדו מהדרישה להרוס את ביתו של אלירז פרץ ז"ל, על אף שהוא בנוי על אדמה פרטית פלשתינית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.