8:24 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ הצדיע ללוחמי היס"מ: "אתם חוד החנית"

רה"מ הצדיע ללוחמי היס"מ: "אתם חוד החנית"

רה"מ ורעייתו אירחו במעונם קבלת פנים ליחידת האופנועים של יס״מ ירושלים. במעמד נכחו גם בני משפחתו של לוחם היס״מ יוסי קירמה ז"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ערכו אחה"צ (ד'), במעון ראש הממשלה בירושלים, קבלת פנים ליחידת האופנועים של יס״מ ירושלים. במפגש השתתפו גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, ראש אגף המבצעים במשטרה ניצב אלון לבבי, בני משפחתו של לוחם היס״מ יוסי קירמה ז"ל שנהרג בפיגוע בגבעת התחמושת, ולוחם היס"מ שנפצע סרגיי בוציקין.

רה"מ בנימין נתניהו, רעייתו שרה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן בטקס לכבוד לוחמי היס"מ. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
רה"מ בנימין נתניהו, רעייתו שרה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן בטקס לכבוד לוחמי היס"מ. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

״אנו שמחים לקבל אתכם. אני רוצה לברך אתכם במועדים לשמחה ולהודות על המאמץ שאתם עושים לביטחון המדינה. נחישות, חתירה למגע, אומץ לב, במילה אחת הייתי אומר – גבורה", אמר ראש הממשלה. "וגיבור כזה היה אהובנו יוסי ז"ל, ואנחנו מקבלים כאן באהבה רבה אותך אסתר, אותך עוזי ואותך נוי ואת איציק והאחים כחלק מהמשפחה. המשפחה שלכם היא המשפחה של כולנו". אנחנו גם כמובן מוציאים מעלטה את סרגיי ואומרים לך עכשיו סרגיי שגילית את אותה גבורה של יוסי, הייתם חברים לנשק וחברים לאופנוע ואנחנו מאחלים לך הרבה שמחה ואושר עם אנה, מהעצב הזה גם ייצא, כך אנחנו מקווים, שמחה. שוב, זה חלק מאותה משפחה.

רה"מ הודה לשוטרים בשמו ובשם השר ארדן והמפקדים: "אני חושב שאין כוח טוב מכם בעולם. אני אמרתי לכם את זה לפני כשנה במפגש במטה הארצי והראיתם לי את היכולות שלכם וחשבתי אז שצריך לתגמל אתכם כדי שיהיו עוד כמוכם ושיהיה לכם את השליטה, ההתערבות המהירה שהיא כל כך חשובה בימים אלה ואכן הוספנו אמצעים. עכשיו הוריתי להוסיף עוד אמצעים, עוד אנשים, עוד אופנועים, עוד אמצעים כדי שתמשיכו להיות הטובים ביותר, תמשיכו לבצע את העבודה החשובה, היא נחוצה כל הזמן".

"הנאמנות שלכם, המקצועיות שלכם והמחויבות, אתם עושים את זה בצורה הטובה ביותר. אני רוצה לומר את זה בשמי ובשם משפחתי, בשם ממשלת ישראל, בשם עם ישראל, תודה רבה לכם. אני מצדיע לכם, עם ישראל מצדיע לכם. חג שמח", הוסיף רה"מ.

"הלוחמים הם חוד החנית"

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן אמר באירוע: ״הלוחמים שנמצאים בחוד החנית של ההגנה על אזרחי המדינה וירושלים. לוחמי היס"מ בחרו להיות בחזית המאבק בטרור ובפשיעה, בכל האירועים, להגיב ראשונים ולהיות בקו האש, הם בחרו בכך מתוך תחושת שליחות שמובילה אותם למשימה החשובה בהגנה על אזרחי ישראל. בירושלים נבחנת הריבונות שלנו כמדינה, והם אלו המבטיחים את ריבונותינו, שומרי חומות ירושלים, לוחמי היס"מ אני מצדיע לכם".

מצדיעים ללוחמי היס"מ. רה"מ בנימין נתניהו, רעייתו שרה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן בטקס . צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
מצדיעים ללוחמי היס"מ. רה"מ בנימין נתניהו, רעייתו שרה והשר לביטחון פנים גלעד ארדן בטקס . צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

לדברי ראש הממשלה נתניהו, "היכולת להגיע במהירות המרבית לזירת האירוע ולהכריע אותו, זה כל המהות, זה הדבר העיקרי, העובדה שאתם יכולים בתוך פקקי תנועה לעבור במהירות בין שורות המכוניות, המדרכות, ולהגיע אל היעד, להגיע אל אותו מפגע, זה הדבר המכריע. אתם טייסי הקרב שלנו על הקרקע. זה בדיוק מה שאתם ולכן יש לכם כאן תרומה עצומה. אני מעריך אתכם מאוד".

רה"מ הוסיף לדבר בשבחם של לוחמי היס"מ: "אני חושב שהשר היטיב לוודא את זה, אתם באמת, אתם חוד החנית.
ההתנדבות זה התחייבות גדולה. אני רוצה שתדעו שיש מחויבות זהה ולא פחות גדולה של עם ישראל כלפיכם.
ולצערי השירות הכביר שאתם עושים כרוך מעת לעת בכאב שהוא כבד מנשוא, ואנחנו כאן גם מצדיעים לכם אבל גם דואבים אתכם".

"אני רוצה להגיד לכם שאני מדבר בימים האחרונים עם ראשי מדינות על כל העניין של אונסק"ו, חלק מביעים את התחבטותם, חלק אומרים שהם ישנו את זה בעתיד", התייחס ראש הממשלה להחלטת אונסק"ו המנתקת קשר בין ישראל להר הבית והכותל.

מצדיעים ללוחמים. רה"מ, רעייתו והשר לבטחון פנים צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
 רה"מ, רעייתו והשר לבטחון פנים באירוע.  צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

"היום דיברתי עם ראש ממשלה של מדינה, והוא אמר לי, בדרך כלל כשמציינים את זה, מדברים על שני דברים, מדברים טרור – איך ישראל יכולה לעזור לנו בטרור ואיך ישראל יכולה לעזור להם בטכנולוגיה כזו או אחרת. תמיד זה מגיע, תמיד בסוף זה מגיע לשני הנושאים האלה. היום הגיע דבר שלישי, אמרו לי: 'אולי אתה יכול לעזור לנו במשטרה? יש לנו רמת פשיעה גדולה מאוד' – זה בחצי הכדור המערבי – ואנחנו יודעים איזו משטרה יעילה יש לכם נגד פשיעה ואנחנו רוצים לשלוח אנשים כדי ללמוד מהמשטרה שלכם", סיפר רה"מ.

"אני חושב שהמצוינות הזאת באה עם מחויבות עמוקה, מחויבות עמוקה למדינה, ואני חייב להגיד לכם שאני גם נרגש להיות איתכם… הלוואי שהיה עוד", הוא סיכם.

גם רעיית רה״מ שרה נתניהו נשאה דברים לכבוד הלוחמים:  ״חג שמח ותודה לכולכם שהגעתם. אנחנו נרגשים לראות את המשפחה ואתכם מכל הלב. ריגשתם אותי. אני מצטטת את הבן הקטן שלי שהוא עכשיו לוחם בצבא שהוא אומר לי 'אמא, אני מעריץ את היס"מניקים, הם הכי גברים'. אז אני מעבירה לכם את מה שהוא אומר. וכשהוא אומר משהו הוא תמיד צודק. אז זה כולנו, כל המשפחה שלנו מעריצים אתכם. תודה רבה וחג שמח".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?