הקהילה היהודית בבריטניה סוערת בעקבות דבריו של הרב יצחק שוחט לפיהם היהודים הרפורמים שאמרו קדיש על המחבלים בעזה הם כמו "קאפואים". דבריו של שוחט, שאמר את הדברים באירוע "שאלת רב", פורסמו לראשונה בעיתון "ישראל היום".

הרב יצחק שוחט. צילום: יוטיוב

 

שוחט הוא רב בית הכנסת בלונדון, התייחס לטקס שערכו פעילים של הארגון הפרו-פלשתיני "יחד" שפועל בבריטניה, לזכר המחבלים ההרוגים שהתפרעו ליד גדר הרצועה.

לאחר שהותקף בטענה כי דבריו קיצוניים ופוגעניים הגיב שוחט ואמר כי "מנסים לתאר אותי כקיצוני. אבל ההרוגים לא היו רק פלשתינים, אלא טרוריסטים שניסו לפרוץ את הגבול כדי 'לגזור לבבות יהודים'".

כזכור, לפני מספר ימים קבוצת רפורמים התכנסה בפארק בבריטניה ואמרה את תפילת ה"קדיש", לזכרם של הפורעים הערביים שנהרגו במהלך מהומות "צעדת השיבה" על גדר . חלק מהפעילים, אנשי שמאל יהודיים, החזיקו שלטים עליהם נכתב: "כיבוש אינו היהדות שלנו", כביקורת על מדיניות ישראל ביהודה, שומרון ובעזה.

לפתע, הגיח לפארק עובר אורח שקוטע את אמירת ה"קדיש" וצועק לעברם: "50 מהם, 50 מתוכם היו מחמאס". הוא שלף את המכשיר הסלולרי שלו והציג להם את הדיווח מאל-ג'זירה לפיו בכיר צלאח אלברודויל הודה כי 50 מהמחבלים שנהרגו היו מחבלים מטעם . "בשבילם אתם אומרים קדיש? אתם יהודים, אם הייתם שם – הם היו רוצים להרוג אתכם! מה אתם רוצים שצה"ל יעשה? ייתן להם להיכנס, להרוג ילדים?! בפעם הבאה שמישהו ייהרג – זה עליך, ועליך, ועליך, תתביישו!"

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.