21:41 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רבנים: להפגין נגד ההקפאה של נתניהו

רבנים: להפגין נגד ההקפאה של נתניהו

רבני בכירים ביהודה ושומרון מאשימים את ראש הממשלה נתניהו בהפרת הבטחה לבנייה בבית אל וקוראים לציבור להגיע להפגנה שתתקיים אחר הצהריים בירושלים

המאבק נגד הקפאת הבנייה עולה מדרגה: שורה של רבנים בכירים פרסמה היום מכתב התוקף את ראש המשלה בעקבות הפרת הבטחתו לבנייה בבית אל והקפאת ההתיישבות.

הרב אבינר. צילום: פלאש 90
הרב אבינר. צילום: פלאש 90

במכתב קוראים הרבנים לציבור הרחב להצטרף למאבקם של תושבי בית אל נגד הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. במכתב הרבנים נאמר בין היתר, "ראש הממשלה הפר את הבטחתו האישית והמפורשת לבניית 300 יחידות דיור בבית אל ובכך נמשכת הקפאת הבנייה המוחלטת בבית אל מזה 10 שנים. אנו קוראים לציבור להגיע למאהל במהלך השבוע ולעצרת המחאה- לביטול גזירת הקפאת הבנייה".

על המכתב חתומים רבני הישוב בית אל, הרב שלמה אבינר והרב זלמן ברוך מלמד, הרב דב ליאור, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו. בנוסף, צירפו את חתימתם הרב אוריאל ספז רב הישוב כוכב יעקב, הרב דוד לוי רב הישוב אבני חפץ, הרב אוהד קרקובר רב הישוב כוכב השחר, הרב ראובן עוזיאל רב הישוב טל מנשה והרב יאיר שחור רב הישוב מעלה לבונה.

כאמור, היום תתקיים הפגנת תושבי בית אל בשעה 17:00 בכיכר אגרנט הסמוכה לבית המשפט העליון ולקריית הממשלה. ראש המועצה שי אלון כבר הבהיר כי בכוונתו לא לעזוב את קריית הממשלה עד שראש הממשלה לא יקיים את הבטחתו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלתת ספרד, מריאני ראחוי, היום. צילום: רויטרס

ספרד תצביע על השתלטות על חבל קטלוניה

ממשלת ספרד הודיע כי תיטול את סמכויות ממשלת קטלוניה ותוביל לבחירות באזור תוך שישה חודשים. ההחלטה נועדה למנוע את התנתקות החבל מספרד וצפויה לגרור מחאה חריפה