בנימין ורעייתו ימריאו הלילה לביקור רשמי בהודו במלאת 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות וכחצי שנה לאחר ביקורו ההיסטורי בישראל של ראש ממשלת נרנדרה . נתניהו יבקר בדלהי, מומבאי וגוג'ראט.

רה"מ נתניהו ור"מ הודו מודי בנתב"ג. צילום: שלומי כהן, פלאש 90
רה"מ נתניהו ור"מ הודו מודי בנתב"ג. צילום: שלומי כהן, פלאש 90

 

ראש הממשלה נתניהו יקיים פגישות עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, נשיא הודו ראם נאת' קובינד ושרת החוץ ההודית סושמה סוואראג'. כמו כן יתקיימו פגישות מקצועיות בין הצדדים וייחתמו בין המדינות.

גם הילד מוישי הולצברג, בן ה-12, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי מצטרף לנסיעה, כפי שהבטיח לו ראש הממשלה נתניהו בעת פגישתם עם ראש ממשלת הודו מודי ביולי האחרון בארץ.

לראש הממשלה נתניהו מצטרפת המשלחת העסקית הגדולה ביותר שיצאה אי פעם לביקור רשמי של ראש ממשלה ישראלי וזאת במטרה להעמיק ולחזק את הקשרים הכלכליים וכן ליצור הזדמנויות עסקיות משותפות בין אנשי העסקים הישראלים וההודים.

ראש הממשלה ורעייתו יבקרו בקברו של גנדי בדלהי וישתתפו בטקסים במומבאי לזכר הפיגוע שאירע במלון טאג' פאלאס ולזכר הפיגוע שאירע בבית חב"ד.

במהלך הביקור ייחתמו הסכמים בילטראליים בנושאי אנרגיה, סייבר ותעופה. המנהיגים צפויים לדון בתכנית עבודה מפורטת לחמש השנים הבאות, בהמשך להחלטת הממשלה המקיפה שהוביל רה"מ נתניהו לחיזוק הקשרים בין הודו לישראל.

ראש הממשלה נתניהו מסר: "בביקור הזה אני מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות. הביקור הוא הזדמנות להדק את שיתוף הפעולה עם מעצמה עולמית בתחומי הכלכלה, הביטחון, הטכנולוגיה והתיירות. ראש ממשלת הודו מודי הוא ידיד קרוב של ושלי ואני מעריך את העובדה שהוא אישית מלווה אותי בחלקים נרחבים של הביקור".

 

שמעון ריקלין

שמעון ריקלין


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.