אמר היום (ה') בטקס סיום פרויקט בתי המגורים ביישובי , סיפר על הישגי מבצע ואיים בתגובה עוצמתית על הפרת השקט. כי "מבצע נתן לנו את השנתיים השקטות ביותר שהיו לנו בעשור באחרון".

נתניהו בביקור בשדרות. צילום: חיים צח לע"מ
נתניהו בביקור בשדרות. צילום: חיים צח לע"מ

עוד אמר נתניהו "תראו, אין לנו יכולת לעצב את הסביבה האסטרטגית שאנחנו חיים בה, אבל יש לנו אפשרות להשיג הרתעה מול אויבינו ובמידת הצורך לפגוע משמעותית בתשתיות הטרור", אמר נתניהו.

לדבריו המדיניות היא להגיב בנחרצות על כל הפרה של הרגיעה ולו הקטנה ביותר, "ולהבהיר לאויב שכללי המשחק השתנו. שקט אצלנו שווה שקט בעזה, פגיעה בנו תביא הרס וחורבן של החמאס והג'יהאד וכל מי שמנסה לפגוע בנו מעברה השני של הגדר. אנחנו נגיב בעצמה על כל ניסיון לפגוע ביישובינו ובאזרחינו".

עוד הוסיף ראש הממשלה, "מיגון הוא צעד מציל חיים, אבל הוא אינו תחליף לכוח המחץ בהתקפה שגם אותו אנחנו מטפחים. אני כל הזמן שומע מה החמאס עושה, אבל אני יודע מה אנחנו עושים, אני יודע מה אנחנו מתכננים, אני יודע איך אנחנו מתארגנים. אני יודע אבל אני לא מתכוון לספר לכם".⁠⁠⁠⁠

טקס האזכרה הממלכתי לחללי מבצע צוק איתן נערך בשבוע שעבר בהר הרצל בהשתתפות נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים, חברי כנסת, הרמטכ"ל וצמרת צה"ל  ונציגי המשפחות השכולות.

ראש הממשלה בביקור ב""

ביקור ראש הממשלה ורעייתו בעוטף עזה

במסגרת הסיור, ביקר ראש הממשלה גם בכפר השיקומי עלה נגב- נחלת ערן. הכפר מציע בית חם ומקצועי לתינוקות, ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה. לפני כחודש התקבלה החלטת ממשלה לתקצוב של כ- 20 מלש"ח לטובת המשך בניית ופיתוח בית החולים בכפר, הקמת שכונה עבור צוות בית החולים והכפר השיקומי ופיתוח תכניות לעידוד תעסוקה.

ראש הממשלה בביקורו ב"עלה נגב"
ראש הממשלה בביקורו ב"עלה נגב". באדיבות לנס הפקות

ההחלטה מחודש שעבר באה בהמשך להחלטת ממשלה מספטמבר 2014 לפיתוח הדרום אשר במסגרתה הוקצו 36 מלש"ח להקמת בית החולים בכפר עלה נגב – בית חולים שיקומי ראשון בנגב.

הכפר מציע פתרונות שיקומיים וטיפוליים הניתנים גם לתושבי הדרום. המקום מקיף קשת רחבה של תחומים: בתי מגורים לאנשים עם מוגבלות שכלית ומוטורית התפתחותית, בית חולים סיעודי לתינוקות, ילדים ובוגרים, מרכז מקצועות הבריאות ובריכה הידרותרפית.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.