רה"מ נתניהו הודיע היום בישיבת הממשלה על מינויו מאיר בן שבת (51) לתפקיד יו"ר המועצה לביטחון לאומי. בן שבת כיהן עד לא מזמן כראש מרחב דרום בשב"כ, תפקיד המקביל לדרגת אלוף בצה"ל.

מאיר בן שבת. צילום: לע"מ
מאיר בן שבת. צילום: לע"מ

בן שבת נשוי ואב לארבעה. הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן, בוגר התכנית לדירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים באוניברסיטת ת"א, וסיים מגוון רחב של קורסים בתחום המודיעין ובתחום הניהול הבכיר.
הוא שירת בחטיבת גבעתי ומיד לאחר מכן, בשנת 89, התגייס לשב"כ. הוא  התחיל את דרכו כעובד מן השורה במרחב-הדרומי של השירות, רכש מומחיות בתחום החמאס ברצועת-עזה והיה שותף למרבית הפעולות נגדה בשני העשורים האחרונים. בין השאר, ניהל מטעם השירות את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה" .

לאורך שנות-עבודתו באירגון, כיהן במגוון רחב של תפקידי ניהול, באגפי ביצוע ובאגפי מטה. בין השאר, עמד בראש שתי חטיבות וכיהן בראשות שלושה אגפים: אגף הסייבר, האגף הארצי לסיכול טרור וריגול ולמחקר ולמדיניות. ב-3 השנים האחרונות שימש ראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי.

בתפקידיו אלה, הופקד על ניהולן של מערכות הכוללות מאות עובדים ומנהלים בתפקידים שונים ובמקצועות מגוונים, ניהל עשרות מבצעים מודיעיניים וסיכוליים, קיים קשרי חוץ ענפים, הקים יחידות, הוביל שינויים מבניים, ניהל תהליכי מחקר וחשיבה אסטרטגית ועסק בעיצוב המדיניות בשורה ארוכה של נושאים.

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט מסר בתגובה למינוי: ״אני מברך את ראש הממשלה על מינויו של מאיר בן-שבת לתפקיד ראש המל״ל. בן-שבת מביא עימו ניסיון בטחוני רב-שנים בזירות שונות, והבנה עמוקה ורחבה של הביטחון הלאומי הישראלי".

לדברי בנט, "חיוני שהמל״ל יהיה גוף חזק ומרכזי בתיכלול וניהול הביטחון הלאומי שלנו. עליו גם להוות עזר-כנגד כדי להביא עמדות וחלופות מדיניות-ביטחוניות מגוונות, וכדי להימנע מקיבעונות מחשבתיים. אני מאחל לבן-שבת הצלחה בתפקידו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא