כתב אישום הוגש הבוקר (ה') לבית השלום בתל אביב נגד שניהל את הקמפיין של ח"כ לפריימריז במפלגת העבודה ונגד , בעלים של חברה למתן שירות סיעודי. הם מואשמים כי ניהלו קמפיין שלילי נגד ח"כ שהתמודדה אז מול הרצוג על ראשות המפלגה. יצוין כי הרצוג עצמו גם נחקר בפרשה אך התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות.

הרצוג ויחימוביץ'. צילום: פלאש 90
הרצוג ויחימוביץ'. צילום: פלאש 90

 

בטאט הואשם במסגרת הסדר טיעון לפיו הוא יודה במיוחס לו ויקבל מאסר על תנאי, קנס וביצוע עבודות לתועלת הציבור.

 

על פי כתב האישום, הרצוג מינה והסמיך את שמעון בטאט לעמוד בראש המטה. בשלב מסוים נפגש בטאט עם דניאל כהן, שהיה פעיל במפלגת "העבודה" וחפץ כי מר הרצוג יזכה בבחירות המקדימות.

באותו המפגש סיכמו בטאט וכהן, כי כהן יפעל לפרסום קמפיין בעל אופי שלילי נגד חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהתמודדה אף היא לראשות המפלגה, וזאת באמצעות שליחת הודעות טקסט בתפוצה רחבה לחברי המפלגה, אשר יכילו קישורים לכתבות שונות ובהם תכנים פוגעניים לכאורה בקשר ליחימוביץ'. עוד סוכם כי עבור עריכת הקמפיין השלילי יקבל כהן סכום של 40,000 ש"ח.

בהתאם לסיכום, נפגש רמות עם כהן במשרדו באשדוד. רמות הודיע לכהן כי הוא מגיע אליו בהמשך למפגש האמור של כהן עם בטאט וכי הוא יסדיר את התשלום עבור הקמפיין השלילי. כעבור מספר ימים, שלח רמות לכהן, באמצעות שליח, שיקים של חברה המצויה בבעלותו לטובת כהן, וזאת בתמורה לעריכת הקמפיין השלילי, על אף שמתן תרומה באמצעות תאגיד הינה אסורה על פי דין. כנגד התשלום מסר כהן לרמות חשבוניות עליהן נכתב כי הכספים שולמו בעד "ייעוץ משפטי", למרות שכהן לא נתן ייעוץ משפטי לחברה וזאת על מנת להסתיר את מטרת התשלום. בתמורה לתשלום, ביצע כהן את הקמפיין השלילי במהלך חודש אוקטובר 2013.

עורך הדין דניאל חקלאי שמייצג את רמות מסר בתגובה: "רמות כופר בעובדות כתב האישום, הוא לא תרם כל מעולם. מדובר בתשלום שהעניק תמורת ייעוץ משפטי בלא שהיה לו מושג שהסכום יממן קמפיין כזה או אחר. הוא לא עבר על החוק ומתכוון להיאבק על חפותו בבית המשפט. רמות הוא איש עסקים מוערך שפעל בהתנדבות במפלגת העבודה, למען הכלל. הוא מאמין שבית המשפט ישתכנע בכך ויורה על זיכויו בתום המשפט".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.