ראשי המתיישבים נגד ח”כ : לא פחות מ-16 ראשי רשויות מיהודה ושומרון חתמו על עצומה הקוראת לחברי להוקיע את התנהגותו של ח”כ שכינה את יו”ר הכנסת יולי ” ופקפק בעובדה שהיה .

חזן ואדלשטיין. צילום: פלאש 90
חזן ואדלשטיין. צילום: פלאש 90

 

“הזדעזענו מההתנהגות האחרונה של ח”כ אורן חזן והכינוי סטאלין שהדביק לאסיר ציון לשעבר, יולי אדלשטיין”, כתבו. “יש גבולות בשיח הפוליטי שאסור לחצות וההשוואה של אסיר ציון לרוצח המונים שרדף יהודים על רקע יהדותם מקוממת ומחייבת גינוי והתנצלות. אנו מחזקים את יו”ר הכנסת וקוראים לחברי הליכוד להוקיע התנהגות בזויה שפוגעת באדם ובליכוד”.

עוד הוסיפו ראשי הרשויות כי אדלשטיין הוא בן לניצולי שואה, היה מורה לעברית במחתרת ונאסר לאחר שהתנגד לסטאלין וכי הוא אסיר ציון שריצה שלוש שנות מאסר עם עבודות פרך במהלכן נפצע קשה והיה בסכנת חיים.

לדבריהם, “אדלשטיין הינו יקיר הציונות הדתית ואיש ארץ ישראל השלימה. אסירי ציון הם נשים וגברים אשר קיימו פעילות ציונית בארצות שונות ברחבי העולם בגבורה ובאומץ לב, תוך סיכון עצמם ומשפחתם לרבות פעילות להעלאת אחיהם לארץ ישראל”.

כזכור, ועדת האתיקה של הכנסת החליטה להרחיק לחצי שנה את ח”כ חזן בשל גידופיו כלפי חבריו למשכן. הוא לא יוכל להשתתף בדיוני הוועדות ולשאת נאומים. עם זאת, הוא יהיה רשאי להשתתף בהצבעות.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.