השיח' ראאד סלאח שכבר מזמן זכה בצדק לתואר "המסית הלאומי" ממשיך את מסע ההסתה שלו גם מתוך מרתפי תאו באוהלי קידר שבדרום.

השיח ראאד סלאחקורא להתקוממות אלימה

סלאח מרצה תשעה חודשי מאסר החל מחודש מאי בגין דברי הסתה ובלע שהשמיע כנגד מדינת ישראל. אולם נראה כי העונש שספג סלאח ממערכת המשפט בישראל, לא ממש מרתיע אותו. ממידע שהגיע ל"פורום קדם למזרחנות והסברה" נראה כי מסע ההסתה שטוף השנאה שלו ממשיך ללא הפסקה גם מתוך הכלא בישראל.
במזכר שפרסם סלאח, ופורסם החודש בעיתון הירדני "א-סביל" וברחבי כל העולם הערבי, קורא סלאח לתושבי פלסטין כולה ולאומה הערבית, להסלמה אלימה כנגד כוחות הכיבוש כהגדרתו. סלאח מצהיר כי זכותה של האומה המוסלמית על ירושלים ומסגד אל-אקצא קיימת גם ללא החלטת ארגון אונסק"ו והיא זכות נצחית.

לטענתו, המשך "הכיבוש הישראלי" ו"טבח צעירים פלסטינים", לא ימשך זמן רב, והניסיונות של ישראל לתבוע קשר כלשהו למסגד אל-אקצא או לפלסטין בשקר יסודם. לדבריו, על האומה המוסלמית להתאחד כדי למנוע כל ניסיון כזה אשר מהווה תקיפה על האסלאם בכבודו ובעצמו. כמו כן, תוקף ראאד סלאח את שר הביטחון אביגדור ליברמן בפגיעה בעיר הקדושה אום אל פחם – פגיעה שתעלה לו ביוקר רב.

השיח' סלאח, שאביו שירת במשטרת ישראל וכך גם שני אחיו, הפגין כבר מצעירותו את אדיקותו בדת האסלאם, ובהמשך השתמש בכך כדי להיות ראש הפלג הקיצוני ביותר בתוככי מדינת ישראל, התנגד להכרה כלשהי במדינה והאשים אותה ישראל בניסיונות כוזבים, חוזרים ונשנים להרוס את מסגד אל-אקצא כולל ניסיון ההצתה שבוצע במקום בשנת 1969. מסע התעמולה שלו נגד היהודים ומדינת ישראל נמשך ללא הפסקה משנות ה-90 ועד ימינו כאשר הוא מאחורי סורג ובריח.

השיח ראאד סלאח

בין השאר טען כי היהודים עושים שימוש בדם ילדים לצורך אפיית לחם וגבינות, הורסי מסגדים, חיידקי כל הזמנים וצאצאיהם של קופים וחזירים. התבטאויותיו החוזרות ונשנות זכו במרבית המקרים לסובלנות מאת השלטונות הישראלים. אולם התבטאויות אלה, קשריו ההדוקים עם ארגון החמאס ושאיפתו להקמתה של ח'ליפות איסלאמית שבירתה ירושלים גרמו לכך שכניסתו נאסרה למספר מדינות באירופה.

כעת, כאשר נודע כי השיח' ראאד סלאח עדיין עוסק בהסתה גזענית קשה נגד מדינת ישראל. יש לקוות  כי שירות בתי הסוהר יהדקו את המעקב אחרי השיח' המסית, שהרי התנהגותו אינה עולה בקנה אחד מהמצופה מאזרח ישראלי גם אם הוא עבריין מורשע. בוודאי שמצופה כי שירות בתי הסוהר בישראל לא יאפשר התנהגות שכזו.

איתמר צור

איתמר צור

תחקירן פורום קדם למזרחנות והסברה, פובליציסט ועובד חברת הייטק