שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הכריז היום על "הקרן הלאומית הפלסטינית" כארגון טרור, זאת מכוח סמכותו לפי סעיף 3 לחוק המאבק בטרור שנחקק בקיץ שעבר. מלשכת השר נמסר כי ״ההחלטה להכריז על הקרן כארגון טרור נובעת מפעילותה המתמשכת והרציפה במתן תמיכה מאסיבית לגורמים האחראים לביצוע פעילות טרור חמורה כנגד ישראל״.

אסירים ביטחוניים בכלא עופר. ארכיון. צילום: משה שי, פלאש 90
אסירים ביטחוניים בכלא עופר. ארכיון. צילום: משה שי, פלאש 90

הקרן משמשת, בין היתר, כצינור מימון משמעותי בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, המועברים מדי חודש לאסירים ביטחוניים הכלואים בישראל בגין ביצוע פעילות טרור, וכן לבני המשפחות של אסירים אלו. בפועל, ככל שנגזרו יותר שנות מאסר – כך היקף התשלום לאסיר ומשפחתו גדול יותר.

עוד נמסר ממשרד הביטחון כי ״הקרן תומכת בבני משפחות של פעילי טרור שנפצעו ונהרגו בעת ביצוע פעולות טרור כנגד ישראל. לקרן תפקיד מכריע במערך התמיכה הכלכלית בפעילי טרור פלסטינים הכלואים בישראל, והיא משמשת כציר מימון משמעותי ביותר להעברת הכספים״.

בראש הקרן עומד רמזי אליאלס יוסף חורי, בעל מעמד בכיר באש"פ, המקורב לבכירי הרשות הפלסטינית. יצויין כי החל ממועד ההכרזה יינקטו הפעולות הנדרשות, בישראל ומחוץ לה, לשם תפיסה וחילוט של רכוש וכספים המיועדים לקרן או שייכים לה. ״גורמי הביטחון ימשיכו לפעול בתקיפות כנגד כל גוף התומך בפעילות טרור כנגד מדינת ישראל ובמבצעיה״, הוסיפו מלשכת שר הביטחון.נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון