החרם על תוצרת יו"ש בקנדה – בוטל: הסוכנות הקנדית לפיקוח על מזון הודיעה כי ההוראה האוסרת לקנות יינות ישראלים שיוצרו ביהודה ושומרון – מבוטלת. מדובר במשקאות שהן תוצרת יקבי ופסגות.

בעלי יקב פסגות, יעקב ברג. צילום: אתר יקב פסגות
בעלי יקב , יעקב ברג. צילום: אתר יקב

כזכור, במכתב רשמי שפרסם בשבוע שעבר מנהל המזון הקנדי נקבע כי לא ניתן יהיה לשווק את היינות של שני היקבים אם יימכרו תחת הכותרת "מיוצר בישראל". הסיבה: היקבים נמצאים ב"גדה המערבית הכבושה", שכוללת את רמת הגולן, הגדה המערבית, מזרח ירושלים ורצועת עזה". על פי ההודעה ממשלת אינה מכירה בשטחים אלה שטחים ישראלים ועל כן אין להציג את המוצרים המיוצרים שם ככאלה.

אולם בהודעה שהתפרסמה בסוף השבוע הודיעה הסוכנות הקנדית הממשלתית לפיקוח על מזון כי היא "מביעה צער על תגובת מועצת הפיקוח באשר לשני יקבים שמתויגים 'תוצרת ישראל'. נמסר כי "לא שקלנו ברצינות את הסכם הסחר החופשי בין ישראל לקנדה". עוד הובטח כי ההנחיה תתוקן.

השינוי מגיע לאחר שהתעורר זעם בקרב קהילות יהודיות. בהצהרה שפרסם אמש המרכז לענייני ישראל והיהודים נמסר: "אנו נרגשים וחשים הקלה לשמוע את התגובות של ממשלת קנדה, שביטלו והחזירו את ההוראה ואישרו שיש למכור את המוצרים הללו ללא תיוג".

"יחד, יהודים ונוצרים, ישראלים ואזרחי העולם, הצלחנו להעמיד את ממשלת קנדה על טעותה ולהבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי הוא יקב ישראלי", מסר יעקב ברג, מנכ"ל . "כרמי היקב ניצבים על אדמות עם ישראל, והיינות המיוחדים שלנו הם גאווה ישראלית".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.