0:04 19/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > קלינטון לנתניהו: "אתנגד לכל יוזמה חיצונית לכפות פתרון"

קלינטון לנתניהו: "אתנגד לכל יוזמה חיצונית לכפות פתרון"

יממה לפני העימות בין המועמדים לנשיאות ארה"ב, נפגש הלילה (ב') רה"מ עם מועמדת המפלגה הדמוקרטית, הילרי קלינטון: "אני מחוייבת לפעול לפתרון של שתי מדינות במשא ומתן ישיר"

יממה לפני העימות בין המועמדים לנשיאות ארה"ב, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הלילה (ב') עם מועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון. מוקדם יותר נפגש רה"מ עם המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ.

פגישת קלינטון - נתניהו, אמש. צילום: לע"מ
פגישת קלינטון – נתניהו, אמש. צילום: לע"מ

הפגישה שהייתה סגורה לתקשורת, נערכה במלונה של גברת קלינטון ונמשכה כשעה. בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר ויועצה הבכיר ג׳ייק סאליבן.

רה"מ נתניהו הציג בפני גברת קלינטון את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו.

על פי הודעתה של קלינטון לאחר הפגישה, היא תמכה בחתימת הסכם הסיוע אשר "נועד לחזק את הקשר הביטחוני והמודיעיני בין שתי המדינות". לדבריה, ישראל וארה"ב חולקות "את אותם אינטרסים וערכים משותפים של דמוקרטיה, שוויון, סובלנות ופלורליזם". בנוסף אמרה קלינטון שאם תהיה נשיאה תמשיך "לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ישראל וזאת כדי להבטיח את יתרונה והאיכות הצבאית שלה".

"אתנגד לכל יוזמה חיצונית לכפות פתרון, גם דרך מועצת הביטחון", אמרה קלינטון בנוגע ליחסי ישראל והפלסטינים, "אני מחויבת לפעול לפתרון של שתי מדינות במשא ומתן ישיר, שיבטיח את מעמדה של ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית ובטוחה עם גבולות מוכרים".

המועמדת הדמוקרטית הבהירה כי תעמוד לצד ישראל מול כל ניסיון דה לגיטמציה כולל מול תנועת ה-BDS.

עוד דנו השניים על נושא הסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות אליו התנגד רה"מ נתניהו, איומי הטרור מצד ארגוני דאעש , חמאס וחיזבאללה ובמלחמת האזרחים בסוריה.

רה"מ נתניהו הודה לגברת קלינטון על הידידות והתמיכה בישראל.

פגישת נתניהו – טראמפ: "ירושלים בירת ישראל הבלתי-ניתנת לחלוקה"

מוקדם יותר אמש נועד רה״מ נתניהו עם מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ במגדלי טראמפ בניו יורק. הפגישה נמשכה מעל שעה והשתתפו בה גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר וחתנו של טרמפ ג'ארד קושנר.

פגישת נתניהו - טראמפ, אמש. צילום: לע"מ
פגישת נתניהו – טראמפ, אמש. צילום: לע"מ

‎בהודעה שפרסם מטה הקמפיין של טראמפ לאחר הפגישה נמסר כי "השניים מכירים אחד את השני כבר שנים ארוכות, והייתה להם ההזדמנות לדון בנושאים רבים החשובים לשתי המדינות".

ראש הממשלה והמועמד הרפולביקני לנשיאות דנו "בקשר המיוחד בין ארצות הברית וישראל" וכן בסיוע הביטחוני, בהסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות, ובמאבק בארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש).

‎במהלך השיחה טראמפ הכיר בכך שירושלים היא "בירתה הנצחית" של ישראל, וכי ממשלו תכיר בירושלים "כבירת ישראל הבלתי-ניתנת לחלוקה".

הוא אף שיבח את הקמת גדר הביטחון בגבולותיה של ישראל על רקע תכניתו לבנות גדר בגבול עם מקסיקו.

‎לפי הודעת לשכת ראש הממשלה נאמר: "רה"מ נתניהו הציג בפני מר טראמפ את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו" .

רה"מ נתניהו אף הודה למר טרמפ על הידידות והתמיכה בישראל.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_5

"עיתונאים לא צריכים לארגן הפגנות"

עיתונאי "ידיעות אחרונות" יועז הנדל הודיע שיארגן הפגנה נגד השחיתות שבה יקחו חלק אנשי ימין. הפטריוטים פחות התחברו