המועמדת הדמוקרטית הילרי , שהפסידה בבחירות לנשיאות למועמד הרפובליקני דונלד , טענה אמש כי ההכרזה של ראש הבולשת הפדרלית (FBI), ג'יימס , על חידוש חקירת פרשת המיילים שבה היא מעורבת, היא זו שעצרה את המומנטום של הקמפיין וגרמה להפסד – כך דיווח ה"וושינגטון פוסט".

קלינטון וטראמפ
קלינטון וטראמפ

"ישנן הרבה סיבות מדוע כאלה אינן מוצלחות", אמרה קלינטון בשיחת ועידה עם תורמיה המרכזיים. "לפי המחקר שלנו, המכתב של קומי העלה ספקות שהיו חסרות בסיס שעצרו את המומנטום. אחרי העימות השלישי הרגשנו כל כך טוב ממצבנו. הובלנו במידה ניכרת בכל המדינות המתנדנדות מלבד בשתיים, שבהן היינו בתיקו או שפיגרנו באחוז אחד. הובלנו משמעותית במדינות שבהן בסופו של דבר הפסדנו".

בנוסף, היא ציינה כי ההודעה על סגירת החקירה ימים ספורים לפני יום הבחירות לא תרמה לגיוס הקולות, ודווקא עשתה את ההיפך והאיצה בתומכי טראמפ להגיע לקלפיות: "בדיוק כשהתחלנו לעלות בסקרים, הגיע המכתב השני של קומי, וזה העלה את המוטיבציה בקרב מצביעי טראמפ. טראמפ בילה את ארבעת הימים האחרונים של הקמפיין שלו בתקיפה אישית שלי, והתוצאה היא תוצאות הבחירות". לדבריה, "התמיכה בנו ירדה, והיינו צריכים להשקיע מאמץ רציני כי להרוויח מחדש את היתרון שהיה לנו".

עם זאת, היא לא האשימה את קומי באופן אישי, כמו שעשו רבים ממפלגתה, שטענו כי היותו רפובליקני לשעבר השפיעה על ההחלטה להכריז על פתיחת החקירה.

"אני שבורת לב", סיכמה קלינטון. "לא אעמיד פנים כי אני מרגישה אחרת. זה הפסד קשה מאוד, בייחוד בגלל שכולם עבדו כל כך קשה".

יצוין, כי בשיחת ועידה שקיימה עמם בשישי בלילה הודתה המועמדת כי "אלו הם ימים מאוד-מאוד קשים". קלינטון הוסיפה: "הקשיבו, זה הפסד מר לכולנו מאחר שאנחנו יודעים מה עמד על הפרק בבחירות הללו ואנחנו חייבים לעשות הכול כדי שנוכל להמשיך ולקדם את מה שאנו מאמינים. כשתהיו מוכנים, אני מקווה שתצאו ותמשיכו להילחם. מעולם לא חשבתי שהקמפיין הזה נוגע לאדם אחד או למערכת בחירות אחת".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.