22:17 18/12/2017
דף הבית > תרבות > צועדים בדרכו של יצחק שמיר ז"ל

צועדים בדרכו של יצחק שמיר ז"ל

במלאת 100 שנים להולדתו של רה"מ המנוח יצחק שמיר ז"ל, פרויקט מיוחד של "מרכז מורשת בגין" יוביל סיורי תלמידים להנצחתו ברחבי ת"א

במלאת 100 שנים להולדתו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק שמיר ז"ל, פרויקט מיוחד של "מרכז מורשת בגין" יוביל סיורים להנצחתו ברחבי תל אביב.

רה"מ יצחק שמיר ז"ל. צילום: פלאש 90
רה"מ יצחק שמיר ז"ל. צילום: פלאש 90

החל ממחר יחלו הסיורים לתלמידי ביה"ס שיעברו בציוני דרך בחייו של שמיר החל מימיו במחתרת הלח"י, מעצרו ע"י הבריטים ובריחתו ועד לכהונתו כראש ממשלה. הסיורים המיועדים לתלמידי כיתות ז' -י' מכל רחבי הארץ, יערכו בשיתוף המועצה להנצחת נשיאים וראשי ממשלות במשרד רה"מ.

במהלכם יפגשו התלמידים בשחקנים מתיאטרון "על הדרך" של יאיר הלמן ומתיאטרון "פויקה". השחקנים יסבירו באופן חוויתי על פועלו של שמיר ובנוסף התלמידים יקבלו כתבי חידה עליהם יצטרכו לענות דרך אפליקציית ווצאפ.

במרכז מורשת בגין בו שמור ארכיון רה"מ שמיר ז"ל לבקשת משפחתו, מקווים כי דרך הסיורים התלמידים יכירו את דמותו, את הערכים לפיהם פעל, ילמדו על תקופות חייו ויכירו את העבר של העיר.

המשנה לראש מרכז מורשת בגין משה פוקסמן, שאחראי על הפרויקט, אמר כי "הסיורים ברחבי תל אביב הינם אמצעי חשוב להנחיל לדור הצעיר את מורשתו ופועלו של אחד מראשי הממשלה החשובים והמשפיעים על תקומתה של מדינת ישראל. בסיור נחשפים התלמידים למעשי הגבורה של יצחק שמיר שהיה אחד ממפקדי הלח"י ולפעולותיו שהכריעו את שלטון המנדט הבריטי וסללו את הדרך להקמת מדינת עברית. מרכז מורשת בגין רואה זכות גדולה בהנצחת מורשתו ופועלו של רה"מ השביעי של ישראל יצחק שמיר שהיה שותף לתהליכים משמעותיים שהוביל רה"מ מנחם בגין ז"ל"

פרויקט וירטואלי להנצחת רה"מ המנוח

נזכיר כי לפני חודשיים, סמוך ליום האזכרה הרביעי לפטירתו של רה"מ המנוח, השיק מרכז מורשת בגין פרויקט ייחודי שנועד להנציח את זכרו של יצחק שמיר באמצעות תערוכה אינטרנטית וירטואלית חדשה ומקיפה. בתערוכה שנערכה במוזיאון לח"י בתל אביב הוצגו חומרי ארכיון, קטעי וידאו, תעודות אישיות ממהלך חייו של שמיר ועוד.

התערוכה הושקה בשפה האנגלית והייתה נגישה עבור מיליוני גולשים ברחבי העולם באמצעות Google Arts and Culture, פלטפורמה המאפשרת למוזיאונים ולמוסדות תרבות ברחבי העולם להנגיש את האוספים שלהן לציבור הרחב על ידי העלאתם לרשת.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לפני כולם-בניון

עמיר בניון חוזר לבמה עם מופע חורף חדש

אחרי שבשבוע שעבר שחרר דואט חדש עם ישי לוי, יוצא הזמר עמיר בניון לסיבוב הופעות חורפי: "ברוך השם הולכים ממקום למקום, מופיעים ועושים שמח"