דף הבית > אקטואליה וחדשות > תיעוד: צה"ל מנטרל מנהרת טרור התקפית של חמאס

תיעוד: צה"ל מנטרל מנהרת טרור התקפית של חמאס

הותר לפרסום כי צה״ל השמיד הבוקר מנהרת טרור. צה"ל: "החלטנו לטפל בה היום כי היא מחוברת לרשת מנהרות שנחפרות לתוך רצועת עזה״

צה״ל מתיר לפרסם הבוקר (חמישי) כי בהמשך לפעילות הביטחונית סוכלה מנהרת טרור – 15 במספר מאז מבצע צוק איתן.

מנהרת הטרור שנחשפה. צילום: דובר צה"ל

הדמייה של חשיפת המנהרה. וידאו: דובר צה"ל

״המנהרה מסמנת עוד התפתחות ביכולת של צה״ל לאתר מנהרות״ מסר דובר צה״ל תא״ל רונן מנליס. ״אנחנו אוחזים בה כבר כמה חודשים והחלטנו לטפל בה היום כי היא מחוברת לרשת מנהרות שנחפרות לתוך רצועת עזה״.

פעילות השמדת מנהרה בעוטף עזה. צילום: דובר צה"ל

 

בתוך כך, דובר צה״ל הסביר כי המנהרה שנחשפה שונה במעט מהמנהרות של חמאס ״יש בה שימוש בחומרים שונים שלא ראינו עד היום". ״בתוך המנהרה מצאנו תשתית של רשת טלפונים וחשמל. היום הוחלט לסכל ולנטרל אותה. אוגדת עזה מצליחה פה לסכל את המנהרות של ארגון הטרור חמאס במקביל לבניית המכשול. יש לנו שיטה שהשתפרה בחודשים האחרונים לאיתור וסיכול מנהרות התקפיות״, הבהיר.

מנהרת הטרור שנחשפה. צילום: דובר צה"ל

 

דובר צה״ל מודה כי בשלב זה ישנן עוד מנהרות טרור שנחפרו מרצועת עזה ״אני יכול לומר שכרגע אנחנו אוחזים בעוד מנהרות התקפיות והגנתיות ונטפל בהם בזמן ובמקום שנוח לנו״ מסר תא״ל מנליס.
״לכל מנהרה יש מערך של שיקולים מבצעיים וטיפול נקבע לפי זה. המנהרה הזו חדרה לשטח ישראל כ-200 מטר״, הוסיף.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

"הקרן החדשה מעורבת ברשימות המועמדים לרשויות המקומיות"

'הפורום הציבורי' השיק היום קמפיין שעתיד לחשוף את מעורבות הקרן הזרה בבחירות המקומיות ברחבי הארץ. היו"ר, איתי גרנק, באולפן הפתוח: "יש לנו הוכחות למעורבות הקרן, בימים הקרובים נחשוף אותן"