צה"ל נגד ארגון השמאל הקיצוני "": אחרי שהארגון החל לסמן חיילי צה"ל ולהפיץ את תמונותיהם בפוסטים מסיתים דובר צה"ל מוציא הודעה חריפה נגד הארגון ומאשים אותם בהתססת השטח ובהוצאת דיבה על צה"ל.

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

כזכור, השבוע פרסם ארגון "בצלם" פוסט ובו תמונתו של של חייל בפעילות מבצעית כשסביב ראשו מסומן עיגול אדום. הפוסט, שמתבסס על כתבה בעיתון "הארץ"  מופיעים פרטים אישיים אודות החייל ומאשימים אותו שפעל באלימות נגד פלסטינים, חרף חקירת מצ"ח שנפתחה ולא מצאה רבב בפעילותו. הפוסט גרר תגובות זועמות וגל גינויים.

כעת מוציא דובר צה"ל הודעה חריפה וחריגה. |לכל מוציאי דיבתנו רעה שלום", נמסר. לא תמיד אנחנו מגיבים כיוון שלעיתים כל מבוקשכם הוא קמפיין ופרסום בחינם גם באמצעות פרובקציה והחלטה שסרט או התבטאות חשובים יותר מכל, גם מהאמת".

בהתייחס לפרסום עצמו נמסר מדו"צ כי "בשבוע האחרון הופצו צילומים של קצין צה״ל במהלך פעילות מבצעית באזור הישוב . מפקדי צה״ל וחייליו עושים לילות כימים להגנה על אזרחי ישראל וימשיכו לעשות כך".

בשלב זה מאשים צה"ל את ארגו השמאל הקיצוני בהתססת השטח: "יש הבדל מהותי בין צילום אירוע בעודו מתרחש, לבין יצירת אירוע בעקבות הגעה לנקודה בשטח עם מצלמה. אתם לרוב בוחרים באפשרות השנייה וגורמים לחיכוך שלא היה נוצר קודם לכן. הקצין המופיע בסרט פעל כמצופה בגיבוי מלא של מפקדיו".

את ההודעה מסיים דו"צ בעקיצה: "אתם תמשיכו לעשות סרטים כאילו בשם חופש הביטוי למרות שהביטוי מנותק מהמציאות ואנחנו נמשיך להגן על תושבי מדינה ישראל ולהבטיח את שלום אזרחיה בלי להכניס את צה״ל לוויכוחים פוליטיים".

מ"בצלם" נמסר בתגובה: "פלסטינים לא ״מגיעים לנקודה בשטח עם מצלמה״ אלא מתגוררים בו, על אדמתם. לצערנו הסטטוס של דובר צה״ל מבהיר פעם נוספת שמטרת המדינה היא קידום גזל הקרקעות ומפעל ההתנחלויות הלא חוקי תוך רמיסת זכויות האדם של הפלסטינים באמצעות הצבא. השימוש בצבא לשם קידום אג'נדה פוליטית ִ- נישול והתנחלויות – הוא שמכניס את הצבא לוויכוח פוליטי. סיום הכיבוש יסיים גם את זה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.