אזעקות צבע אדום הופעלו ביישובי המועצה האזורית אשכול, זוהתה נפילת רקטה סמוך לרפת באחד מיישובי המועצה. שתי נפילות נוספות זוהו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים לכוחותינו. בתגובה, צה"ל תקף באמצעות טנק עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת . דיווח בעזה גם על שיגורי פצמ"רים בסמוך לכוחות הנדסה שפועלים בגבול ועל דיווחים בעזה על תקיפו מחיל האוויר ברצועה.

הרקטה שנפלה. צילום: ביטחון אשכול

 

במועצה האזורית אשכול מסרו כי הירי הוא ככל הנראה כתגובה לתקיפה שביצע צה"ל מוקדם יותר לעבר חוליית מפריחי בלונים. "מתבצעות סריקות במרחב. אנחנו בקשר עם הצבא ונכון לרגע זה, אין שינוי בהנחיות", הוסיפו. בתוך כך, דווח על בלון תבערה שנפל בחצר בית בשדרות.

פגיעת הרקטה. צילום: ביטחון אשכול

 

גדודי עז א-דין אל-קסאם: "האויב ישלם מחיר דם"

גדודי עז א-דין אל-קסאם, המהווים את הזרוע הצבאית של חמאס, פרסמו הצהרה לפיה, "התוקפנות הפחדנית של האויב הפחדן למטרה של לוחמינו מכוח מגני הקוצים ממזרח לרפיח כבר היום בצהריים, שהובילה לקדוש השם של עבד אל-כרים איסמעיל רדוואן, היא פשע של איוולת, איוולת שהאויב נושא באחריות מלאה עליה וישלם עליה מחיר דם".

תקיפת צה"ל בעזה. צילום: פלאש 90

 

מוקדם יותר, כאמור, שיגרו שתי פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית בדרום רצועת עזה. כלי טיס של צה"ל ביצע תקיפה לעבר חוליית ששיגרה בלוני תבערה סמוך לעמדת חמאס בדרום רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים, שאחד מהם, עבד אלכרים איסמעיל רדוואן בן 38, קצין שטח בזרוע הצבאית של חמאס, וכן על שני פצועים.

המחבל עבד אלכרים איסמעיל רדוואן (38) שחוסל ע"י צה"ל, עפ"י דיווחים עזתיים

 

מצה"ל נמסר כי הוא ימשיך לפעול בעצימות גוברת כנגד פעילות הטרור שמוביל ארגון הטרור חמאס וכי הוא רואה בחומרה כל פעילות מסוג זה.

במקביל, שר הביטחון אביגדור ליברמן קיים הערב דיון בנושא המצב בדרום, בהשתתפות הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, מפקד פיקוד הדרום, ראש אמ"צ, מתאם פעולות הממשלה בשטחים והשב"כ.

בעקבות ההסלמה, התבטל האירוע לציון 13 שנים לגירוש מגוש קטיף שתוכנן להתקיים בכיסופים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.