הלילה (ה') הרסו כוחות צה"ל, לוחמי מג"ב והמנהל האזרחי הרסו את בית המחבל מוחמד אחמד מוסא עיד מחאמרה שבחירבת רקעה ואת ביתו של המחבל חאלד אחמד מוסא עיד מחאמרה שבכפר יטא.

המחבלים חאלד מחמארה ומוחמד מחאמרה. בתיהם נהרסו
המחבלים חאלד מחמארה ומוחמד מחאמרה. בתיהם נהרסו

שני המחבלים ביצעו את הפיגוע במתחם "שרונה" בתל אביב. ב-8 ביוני רצחו המחבלים ארבעה ישראלים – עידו בן ארי בן 42 מר"ג, אילנה נווה בת 39 מת"א, מיכאל פייגה בן 58 ממדרשת בן גוריון ומילה מישייב בת 33 מאשקלון.

הריסת בתי המחבלים התארכה לאחר שמשפחות שני המחבלים הגישו תביעה לבג"צ אודות ההריסה. עתירה אחת נדחתה והשניה התקבלה באופן חלקי.

השופטים קבעו כי בביתו של אחד המחבלים, בו על פי צו ההריסה אמורות היו להיהרס גם הקומה הראשונה וגם הקומה השלישית, תיהרס הקומה השלישית בלבד, בה גר המחבל בפועל.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

זאת למרות עמדת מערכת הביטחון שטענה כי "בשים לב לחומרת הפיגוע, ועל מנת להשיג את ההרתעה הנדרשת כלפי מחבלים פוטנציאליים נוספים, יש צורך להחרים ולהרוס את הקומה הראשונה והשלישית במבנה מושא העתירה.הריסת הקומה השלישית בלבד, אשר בנויה על חלקו של הבית, ומדובר למעשה אף בחלק קטן מהבית, לא תוביל להרתעה הנחוצה בנסיבות פיגוע חמור שכזה".

המאבק במחרטות הנשק נמשך

במהלך הלילה חשפו כוח מחטיבת החילוץ בשיתוף כוח ממשטרת מחוז ש"י ומשמר הגבול 4 מחרטות לייצור נשק בלתי חוקי בכפר אל קוביבה בבנימין אשר הועברו לכוהב"ט. חשוד בהחזקת אחת המחרטות נעצר בכפר קטנה והועבר לחקירה. כמו כן, בח'רבת אבו סלמאן שבאפרים חשפו כוחות צה"ל בשיתוף שוטרי מחוז ש"י רובה בייצור עצמי ושני אקדחי אוויר אשר הועברו לידי כוחות הבטחון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20