דובר צה"ל תא"ל רונן מספר הבוקר בתדרוך כתבים צבאיים כי האיראנים הכינו אמש את המתקפה של הטיל ושיגרו אותו מאזור שאסור להם להיות בו. "הירי שבוצע אתמול סביב השעה שלוש הוא טיל שיכול היה לפגוע באזרחים" אומר הבוקר תא"ל רונן . "זה ירי של כח איראני מאזור מתוך שטח שהצהרתית התחייבו מול ישראל שלא יפעלו משם איראנים. עשרות ק"מ של טיל איראני מייצור איראני. זה לא מיוצר בסוריה. זה טיל קרקע קרקע לטווח בינוני וזו פעולה שלוקח זמן להכין אותה. בשורה התחתונה הטיל הזה נורה על ידי איראנים בשטח שלא אמורים להיות בו איראנים".

מנליס הוסיף כי "צה"ל מזהה כי מזה זמן רב האיראנים מחפשים דרכים להרתיע אותנו שלא לפעול במרחב. הם בחרו אתמול מסיבות שלהם לבצע את הירי הזה".

לדבריו, "במוקד התקיפה תקפנו אתר אכסון אמל"ח מאוד משמעותי בנמל התעופה בדמשק. התקיפה מייצרת זה הרבה מאוד פיצוצי משנה. בטרם התקיפה ובמהלכה אנחנו מזהירים את הסורים מלבצע ירי נ"מ. הם ירו עשרות רבות של טילים סוריים לעבר כוחותינו ובעקבות זאת ניתנת תקיפה להשמיד מערכות הגנה סוריות. את המטרות הביאו אגף המודיעין מזה תקופה".

לדברי מנליס "המשטר הסורי לוקח סיכון כשהוא נותן לאיראנים להשתמש בשדה תעופה אזרחי. חלק מהיעדים שתקפנו הם בתוך מחנות של הסורים. הסורים נותנים לאיראנים להשתמש בבסיסים שלהם. הם מסכנים את עצמם ומשלמים מחיר יקר מאוד. למעשה מנצלת את והסורים משלמים את המחיר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.