בעקבות הסערה שנחשפה אתמול סביב הניסיון של רביב להפליל את תא”ל עופר והתגובה החריפה של ראש הממשלה נגד עיתונאי חדשות 10, ניתוח של חברת VIGO מעלה כי 70% מהגולשים ברשתות החברתיות תומכים בנתניהו.

הרשת איתו. נתניהו
הרשת איתו.

כזכור, אתמול פרסם ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו הודעה שבה תקף את הניסיון של רביב דרוקר להפיל את תא”ל עופר וינטר באמצעות הקלטות סתר.

מראיון שקיימו אראל סג”ל ושמעון ריקלין בגלי צה”ל עם פרקליטו של וינטר עו”ד עודד סבוראי, עולה כי דרוקר ותכנית “המקור” “ניסו להפליל” וינטר במטרה לסכל את מינויו למפקד חטיבת גבעתי. ראש הממשלה כתב בעמוד הפייסבוק שלו, בין היתר, כי “אזרחי ישראל הבינו כבר מזמן שערוץ 10 חבר לתאגיד ההכפשות של נוני מוזס, רביב דרוקר ושות’. העיתונאי אראל סג”ל פרסם היום שהם גם ניסו לרקום עלילה שקרית נגד וינטר, כדי לסכל את מינויו כמח”ט גבעתי. אם זה יוכח כנכון, זה פשוט מזעזע”.

את דרוקר כינה נתניהו “יקיר הקרן החדשה”, ועל ערוץ 10 כתב: “מדובר בערוץ בעל עמדות שמאל רדיקליות לכל דבר ועניין, לכן לא פלא שהרייטינג שלו כל-כך נמוך”.

חוטף ברשת. דרוקר. צילום: פלאש 90
חוטף ברשת. דרוקר. צילום: פלאש 90

התקרית הזאת, שהחלה אתמול בצהריים עם הפרסום בגלי צה”ל, הדהדה ברשת, ומבדיקה של חברת VIGO, המתמחה בניתוח השיח ברשתות החברתיות, עולה כי 12 אלף שיחות גולשים נוהלו רק ביממה האחרונה על הנושא. לפי הניתוח של Vigo, רוב הציבור תומך בעמדה שביטא אתמול נתניהו, כש-70% מהגולשים מביעים תמיכה בראש הממשלה ויוצאים נגד דרוקר.

עוד עולה כי כמעט כל השיח מתמקד בהיבט האישי. 88% מהגולשים שעסקו בפרשה התמקדו באישיות של נתניהו ובטקטיקה שבה בחר (היה או לא היה צריך להגיב באופן אישי) או באישיותו של דרוקר (רודף או לא רודף אחרי ראש הממשלה), ורק 12% מהגולשים מתעסקים בנושא עצמו.

מתייצבים לצידו. תת אלוף עופר וינטר. צילום: דו"צ
מתייצבים לצידו. תת אלוף עופר וינטר. צילום: דו”צ

לדברי רביב טל, מנכ”ל Vigo, “הנתונים מוכיחים שוב עד כמה הרשת בישראל ימנית, אפילו יותר ממפת ההצבעות”. הוא מוסיף כי כמו בפרשיות קודמות (תחקיר “עובדה”, פרשת הצוללות), גם כאן נתניהו מצליח בכוחו של פוסט להטות את תוכן השיח מהמקצועי לאישי. לדבריו, “במובן זה ראוי לציין לחיוב שוב את עבודת הדיגיטל במטה נתניהו, שם מבינים היטב את קהל היעד ומצליחים לגייס אותם באופן מיטבי”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.