בעקבות מחאת משפחות אסון הדקר ולאחר חשיפת חדשות 20 שינה את דעתו והצוללת השישית של זרוע הים לא תיקרא על שם הצוללת .

הצוללת אח"י דקר 1968. באדיבות ארכיון משרד הביטחון

כפי שפורסם בערוץ 20, לוחמי שייטת 7 (שייטת הצוללות של ) במילואים הצטרפו לאחרונה למחאת משפחות חללי הדקר בקריאה לבטל את ההחלטה לקרוא לצוללת החדשה של על שם הצוללת שטבעה.

שפחות חללי אסון דקר החליטו להסלים את המאבק נגד החלטת חיל הים להעניק לצוללת השישית של חיל הים את השם 'דקר'. השבוע, מלווים בעשרות צוללנים ולוחמי חיל הים ששרתו בחיל לאורך השנים, הם שיגרו עשרות מכתבים למפקד זרוע הים האלוף אליהו שרביט, אשר לטענתם אוטם אוזניים ולב ואינו מקשיב לבקשתם האחת והיחידה – לא לקרוא לצוללת השישית שנרכשה מגרמניה על שם הצוללת 'דקר'.

עופר רפאלי, בנו של רפי רפאלי ז"ל כתב: "וכרגע, חיל הים מצא לנכון לפצוע את פצעי ופצעי משפחות הנעדרים, שוב, בניסיון להנציח את שם הדקר והחליט לקרוא לצוללת חדשה באותו השם. אני כעוס כשאר משפחות הדקר על החלטתכם המכאיבה לי ולמשפחתי ולעוד משפחות שכולות, רוב המשפחות, ואני מאוד רגישים לעניין, ואני סבור שחיל הים ואתה בראשה אמורים להיות רגישים לרגשותינו אנו, משפחות החללים, גם כן!.

"הדקר איננה רק שם של עבורי. זה השם של ארון הקבורה לאחי ול- 69 חללי צוות הצוללת העשוי מפלדה והמצוי במצולות הים כיד זיכרון את המעט הזה שנותר לי אני מבקשת שלא תגזול ממני" כתבה אביבה פריזר, אחותו של אליעזר בן צבי ז"ל. ציפי שחר, אחות שכולה נוספת כתבה "אנחנו נושאים את השם דקר בחרדת קודש, ובמילה אחת דקר אנחנו כוללים את כל 69 חלליה, בשר מבשרנו. דקר היא קבר אחים, לא נוכל לשאת את השם הזה מרוח על דופן אחרת! זאת לא הנצחה אלא השכחה! זהו חילול הקודש".

נורית מנור, אלמנתו של דן מנור הוסיפה במכתבה: "כועסת על שאתה מחזיר את הכאב המר ופותח את הפצעים מחדש שבקושי הגלידו, וההתעסקות בנושא הכאוב מונע מאתנו את האפשרות להמשיך את חיינו".

"הדעת אינה סובלת שבנושא כל כך רגיש וטעון, לא נקשיב לרחשי הלב, לא רק של המשפחות", הוסיף אלוף משנה מיקי קיסרי, מפקד אח"י גל ומפקד שייטת 7 (שייטת הצוללות) בעבר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.