פרופ' מאוניברסיטת בן גוריון, כתב בעקבות אירועי סוף השבוע האחרון מאמר לרשת "אל ג'זירה" הערבית שכותרתו: "טבח בעזה".

בנגב. צילום: פלאש 90

 

לדברי גורדון, "טבח הפסח בעזה הוא אינו יוצא מן הכלל בהיסטוריה הארוכה של ההתנגדות הפלסטינית", כתב והוסיף: "במשך עשורים הציונים האשימו את הפלסטינים בכיבוש ארץ ישראל. הרבה ישראלים ליברלים אמרו 'אם רק לפלסטינים היה מהטמה גנדי, "אז הכיבוש יגמר'".

30 אלף פלסטינים הצטרפו ל"צעדה הלא אלימה", כפי שמכנה אותה פרופ' גורדון, לדבריו, מטרת הצעדה הייתה להקים כמה מחנות כמה מאות מטרים מגדר המערכת כדי "למחות על הכליאה בכלא הפתוח הכי גדול בעולם".

על פי גורדון, כ-70% מהאוכלוסייה בעזה "הם פליטים של 1948 שלמשפחותיהם יש אדמות במה שנקרא מדינת ישראל".

בהמשך, השווה גורדון בין בני ישראל במצרים לפלסטינים בעזה. "כשהתושבים בעזה צעדו לכיוון גדר המערכת, ישבתי עם משפחתי ודקלמתי את ההגדה של פסח שאומרת בכל דור זו חובתו של האדם לראות את עצמו כאילו הוא עצמו יצא ממצרים. במילים אחרות, כשהחיילים ירו קליעים חיים על מפגינים שוחרי שלום, ההורים של החיילים התבקשו לדמיין מה זה אומר לחיות בעזה ומה ייקח לשחרר משבי שכזה, וכשהמשפחות החלו לשיר שהם לא יהיו עוד בשעבוד, שחררו את עמי, אתרי חדשות דווחו שמספר ההרוגים הפלסטינים הגיע ל-17, כשכמה מאות נפצעו", כך דבריו.

כוחותינו פרוסים מול צעדת המחבלים בגבול . צילום: רויטרס

 

ראש אגף מדיניות בתנועת "" ובוגר המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון אלון שוורצר, הגיב לפרסום ומסר: "השימוש במונח '' ע"י ניב גורדון אינו מקרי. מטרתו להפנות את עולם הקונוטציות לעלילות הדם האנטישמיות הנוראות ביותר נגד היהודים אשר גרסו ברשעות שקרית שיהודים נוהגים להרוג בפסח ילדים להכנת מצות.

"אלפי יהודים נרצחו בגין השקרים הללו לאורך הדורות ועל זה רוקד כעת פרופסור השייך לאקדמיה הישראלית. גורדון מוכר עוד בקריאתו להחרמת את ישראל. אנו קוראים לנשיאת האוניברסיטה היוצאת רבקה כרמי לעשות תיקון בקריירה האישית שלה ולנצל את שנת השבתון של גורדון כדי למנוע את חזרתו למוסד. קיים רק דבר אחד גרוע מאנטישמיות והוא היהודים שמזינים אותה".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.