ישראל שולטת בעולם באמצעות התעשייה הבטחונית שלה. את הטענה האנטישמית הזו, שמזכירה את הפרוטוקולים של זקני ציון, מפיץ ברחבי העולם איש השמאל הרדיקלי, פרופ' ג'ף הלפר, (70), פרופסור לאנתרופולוגיה שעלה לארץ מארה"ב לאחר מלחמת יו"כ. לדבריו, שפורסמו לראשונה בכתבתו של ישי פרידמן מ"מקור ראשון", ישראל מנהלת "מדיניות של כיבוש", אך מדינות המערב אינו נוקטות נגדה אמצעים ומאפשרות לה להיות חברה לגיטימית ביניהן – בשל היקף העסקאות הבטחוניות של ישראל, המגיע לרחבי הגלובוס.מנהרות חמאס עזה צילום: דובר צה"ל

לדברי איש השמאל, הפלשתינים הם "קורבנות האובססיה של ישראל ליצוא נשק ושיטות לוחמה, והטירוף של מדינות העולם לרכוש את אלה". הוא טוען כי "עזה היא המעבדה האנושית הגדולה בעולם" וכי "על גבם של הקורבנות הפלשתינים יכולה ישראל להציע לעולם "נשק מוכח מבצעית", סחורה שהלקוחות אינם מסוגלים לסרב לה. כך, למשל, הוא מסביר את הקשרים הטובים הנרקמים בין ישראל להודו, סין ורוסיה. הלפר לא עוצר בכיבוש, אלא טוען שישראל יכולה להשמיד את אירופה. במצגות שהוא מעביר לקהלים גדלים והולכים, הוא ממחיש את טווח הטילים הגרעיניים שיש לטענתו בידיה של ישראל בכך שהוא "מגיע עד בריטניה". לטענתו, ישראל מעבירה לאירופה מסרים מאיימים של "אל תתעסקו איתנו" וכך מבצרת את מעמדה ככובשת שאיש אינו יכול לצאת כנגדה.

"הוועד הציבורי נגד הריסת בתים" אותו ייסד הלפר הוא ארגון שמאל קטן אמנם, אך בחו"ל, בקרב חוגי שמאל וארגונים אנטי-ישראליים, הוא הפך את הלפר לכוכב. לפי פרידמן, הלפר מקורב למנהיג מפלגת הלייבור הבריטית וראש האופוזיציה בפרלמנט, ג'רמי קורבין. קורבין תמך במדיניות החרם על ישראל – ובייחוד התעשיות הצבאיות והוא חבר בהנהלה של "הוועד לסולידריות עם פלשתין" באנגליה. הלפר מוזמן על ידי חברי פרלמנט בריטי נוספים המעוניינים לשמוע את דעתו על המזרח התיכון.  גם בבתי הנבחרים של קנדה, הולנד, בלגיה, פולין ואירלנד צובר הלפר תמיכה, ובמוסדות של זרמים מסוימים בנצרות מחשיבים אותו לאורח של כבוד. באו"ם הוא מבקר דרך קבע, ונציגי משלחות עולים אליו לרגל כדי "להבין את ישראל"

ג'ף הלפר מזכיר את הפרוטוקלים של זקני ציון
ג'ף הלפר מזכיר את הפרוטוקלים של זקני ציון

כמו ארגוני שמאל נוספים  גם הלפר אינו מעוניין לפנות לקהל הישראלי. "אין אף מו"ל שיוציא את הספרים שלי בעברית, והאמת היא שאין לי מה להגיד לציבור הישראלי, כי הוא לא רוצה לדעת. שנים שאנחנו בשמאל עובדים, אבל הישראלים לא מעוניינים להקשיב. הם חיים טוב. היום אני לא מרגיש שיש צורך לדבר עם הישראלים. הפתרון יבוא בסוף מלחצים חיצוניים, מה-BDS".

פרידמן כותב: "במבט ראשון נראה הלפר כמו פרופסור מפוזר וחייכן. כשהוא שוטח את משנתו, במבטא אמריקאי בולט, ניתן להתרשם כי הוא מרצה בחסד. אבל כשיורדים לסוף דעתו, קשה שלא לחוש שהפרופסור וחסידיו מייצרים את הגרסה המחודשת לפרוטוקולים של זקני ציון. הם מדברים על מדינת ישראל כמעצמת-על, שגורמת לעולם החופשי לכרוע על ברכיו." לדברי הלפר הכיבוש לא מסתיים כיוון שישראל מנצלת אותו על מנת להתעשר. "לשם כך היא מייצרת "פלשתיניזציה" של עימותים במקומות אחרים בעולם ומייצאת מערכות נשק מתוחכמות, אמצעי מעקב משוכללים ושיטות מיוחדות להתמודדות עם טרור והפרות סדר".

כיפת ברזל. צילום: דוברות צה"ל
ישראל שולטת בעולם באמצעות התעשייה הבטחונית. צילום: דוברות צה"ל

גישתו הרדיקלית של הלפר הביאה להחרמתו אפילו על ידי ארגון השמאל הקיצוני "ג'יי סטריט". לטענת הלפר, זאת משום שהם 'מחויבים לפתרון שתי המדינות'. מי עוד מחרים את הלפר? ארגוני הערבים. בשבילם הוא עדין יהודי וישראלי, למרות האמירות האנטישמיות הדי מפורשות שלו. "יש קשרים, ואנחנו שומרים על יחסים טובים. הבעיה אצלם – ואני מבין אותם – היא גישת האנטי-נורמליזציה. הם לא רוצים לעבוד עם ארגונים ישראליים". "הם לא רוצים מגע עם ארגון ישראלי", מסביר הלפר ומצטדק בשם הערבים, "זה לא אישי, גם את עמירה הס זרקו מאוני' ביר-זית. הם מבקשים שנעזוב אותם".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20